logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Ja, Ibra - David Lagercrantz, Zlatan Ibrahimović
Ja, Ibra
by: (author) (author)
3.50 5
?Możesz wyciągnąć człowieka z getta,ale nigdy getto z człowieka?.Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, który Zlatan Ibrahimović, jako dziecko, pokonywał z sercem w gardle, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö.... show more
?Możesz wyciągnąć człowieka z getta,ale nigdy getto z człowieka?.Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, który Zlatan Ibrahimović, jako dziecko, pokonywał z sercem w gardle, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. Tam Zlatan zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron.Wszędzie gdzie trafiał, pałał żądzą zemsty wobec tych, którzy wydawali mu się źli. Rodzice jego kolegów zbierali podpisy, by wyrzucić go z drużyny, trenerzy zawsze byli bardziej chętni do krytyki niż do pochwał.Pragnienie, by być lepszym od pozostałych prowadzi go z Malmö do Ajaksu, gdzie przejmuje spadek po wielkim Van Bastenie; później do Juventusu, gdzie Capello piłkarsko lepi go na nowo; następnie do Interu, skąd zabiera kolejne tytuły mistrzowskie. W Barcelonie zostaje tylko rok, wystarczająco dużo czasu, by wykrzyczeć w twarz Guardioli: ?Nie masz jaj!?, przed powrotem do Włoch, z nowymi magicznymi zagraniami.Historia Zlatana toczy się dalej w Milanie i, jak sam mówi, ?to jest bajka, podróż z getta do marzeń?.W ?Ja, Ibra? Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy opowiada o swoich przeżyciach na boisku i poza nim, o radościach i szaleństwach w życiu nie zawsze w pełni kontrolowanym.
show less
Format: papier
ISBN: 9788363248109
Publisher: Wydawnictwo Sine Qua Non
Pages no: 392
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
LindaLeest
LindaLeest rated it
4.0 Ik, Zlatan
Suprisingly good, I didn't expect that i would love a soccer memoir this much. I could find myself longing to go home so I could dive back into this book.
marcinfige
marcinfige rated it
5.0 Historia, którą musisz poznać
Biografii piłkarskich jest naprawdę wiele. Ale niewiele z nich jest godnych polecenia. Większość, to historie wielkich piłkarzy, którym jednak brak było charyzmy, ciekawego charakteru albo jakiegokolwiek charakteru. Messi, Iniesta, Xavi i inni w wieku niespełna 30 lat osiągnęli bardzo dużo i (teoret...
Maciej Kulesa
Maciej Kulesa rated it
5.0 I Am Zlatan Ibrahimovic
Fajnie napisana. Ciekawa. Nie tylko o kopaniu piłki. Jednak zakończenie nie podobało mi się. Jest to "posłowie" Rafała Steca. Przez cała książkę utożsamiasz się z bohaterem (Zlatanem), a na koniec autor R.S. i tak napisze, że nic nie osiągnął w piłce na wyższym poziomie.
Other editions (3)
Books by David Lagercrantz
Books by Zlatan Ibrahimović
On shelves
Share this Book
Need help?