logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Jak uleczyć fanatyka - Amos Oz, Danuta Sękalska
Jak uleczyć fanatyka
by: (author) (author)
?Jak uleczyć fanatyka? bestseller, który podbił Europę a ostatnio święci triumfy w Ameryce. Amos Oz, w trzech krótkich, pełnych pasji i błyskotliwego humoru esejach bada naturę fanatyzmu i zastanawia się jakie zastosować remedium na tę chorobę. Przekonuje też, że konflikt palestyńsko-izraelski... show more
?Jak uleczyć fanatyka? bestseller, który podbił Europę a ostatnio święci triumfy w Ameryce. Amos Oz, w trzech krótkich, pełnych pasji i błyskotliwego humoru esejach bada naturę fanatyzmu i zastanawia się jakie zastosować remedium na tę chorobę. Przekonuje też, że konflikt palestyńsko-izraelski może zostać zażegnany, i w eseju ?Pomiędzy dwiema racjami? podsuwa realistyczne rozwiązanie. Eseje Amosa Oza, pierwotnie wygłoszone w formie wykładów w Tybindze w Niemczech po ataku terrorystycznym na Amerykę 11 września 2001 roku, nabierają szczególnej aktualności w obliczu zaogniającego się w ostatnim czasie konfliktu na Bliskim Wschodzie, a argumenty pisarza brzmią teraz z jeszcze większą mocą.
show less
Format: hardcover
ISBN: 837469386X
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 72
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Osho
Osho rated it
Two essays on fanaticism, defined more or less as holding a rigid point of view. Though I don't agree with all of Oz's points, his perspective is interesting and his position at times refreshingly moderate.
Books by Amos Oz
Books by Danuta Sękalska
On shelves
Share this Book
Need help?