logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kraken - China Miéville
Kraken
by: (author)
2.50 25
Kraken, najnowsza powieść Chiny Miéville'a, to jedna z najdziwniejszych, najzabawniejszych i najbardziej mrożących krew w żyłach książek, jakie można przeczytać zarówno w tym, jak również w dowolnym innym roku. Autor uchyla drzwi do Londynu, jakiego nie widuje się codziennie: to niezwykła... show more
Kraken, najnowsza powieść Chiny Miéville'a, to jedna z najdziwniejszych, najzabawniejszych i najbardziej mrożących krew w żyłach książek, jakie można przeczytać zarówno w tym, jak również w dowolnym innym roku. Autor uchyla drzwi do Londynu, jakiego nie widuje się codziennie: to niezwykła metropolia, poruszana odwiecznymi prądami mitów i magii, miejsce, gdzie przestępcy, policjanci, kultyści i magowie uwikłani są w bezwzględną wojnę, która może wywołać - lub zatrzymać - ostateczny koniec.

Głęboko w skrzydle badawczym Muzeum Historii Naturalnej znajduje się bezcenny eksponat - jeden z tych, które trafiają się badaczom rzadziej niż raz na pokolenie - idealnie zachowana kałamarnica olbrzymia. Co może oznaczać nagłe, tajemnicze zniknięcie tego okazu?
Dla kustosza muzeum, Billy'ego Harrowa to jedynie początek drogi wiodącej w sam środek podziemnego Londynu, pełnego walczących kultów, surrealistycznej magii, apostatów i zawodowych zabójców. Możliwe, że istota, którą zakonserwował w formalinie jest nie tylko biologiczną ciekawostka - niektórzy uważają, że to sam bóg. Bóg, którego wyznawcy modlą się o koniec świata.

REKOMENDACJE:
"Gdyby Philip K. Dicka i Raymond Chandler doczekali się nieślubnego dziecka, które oddali na wychowanie Franzowi Kafce, jego twórczość mogłaby przypominać..."
"Los Angeles Times" o Miasto i Miasto

"Fantastyczna sceneria dla niezwykłej opowieści... niezapomnianej, dzięki barwnemu językowi i bogatej wyobraźni autora."
"Philadelphia Inquirer" o Bliźnie
show less
Format: papier
ISBN: 9788375066975
Publisher: Zysk i S-ka
Pages no: 620
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
The English Student
The English Student rated it
2.0 Kraken - China Mieville
Perdido Street Station remains one of the best books I've ever read. The Scar was similarly fantastic (in all senses of the word) and Iron Council was very good. Which should serve to illustrate just how profoundly disappointed I was by Kraken. It's the first non-Bas Lag book I've read of Mieville...
Dawid Piaskowski
Dawid Piaskowski rated it
1.0 Thriller?
Ehhh opis mnie zachęcił do sięgnięcia po tę książkę. Wytrzymałem do 100 strony (z ok 500) i musiałem odpuścić. Rzadko przerywam książkę, nawet serie ale tego po prostu nie byłem w stanie czytać. Bardzo przypomina Kod Leonarda Da Vinci pokolorowany kultami i zbyt dużą szczyptą słabej fantastyki. Sz...
Books by China Miéville
On shelves
Share this Book
Need help?