logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Krawędź wieczności - Ken Follett
Krawędź wieczności
by: (author)
4.00 15
Powieść zamykająca epicką trylogię (UPADEK GIGANTÓW, ZIMA ŚWIATA, KRAWĘDŹ WIECZNOŚCI) rozgrywającą się na tle burzliwych wydarzeń kształtujących XX wiek. Pełna napięcia opowieść o losach pięciu rodzin – amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. Trylogia STULECIE to epicka... show more
Powieść zamykająca epicką trylogię (UPADEK GIGANTÓW, ZIMA ŚWIATA, KRAWĘDŹ WIECZNOŚCI) rozgrywającą się na tle burzliwych wydarzeń kształtujących XX wiek. Pełna napięcia opowieść o losach pięciu rodzin – amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej.

Trylogia STULECIE to epicka opowieść autora Filarów Ziemi, przedstawiająca splątane ze sobą losy członków pięciu rodzin – amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej – na tle wydarzeń minionego wieku. Akcja Krawędzi wieczności, ostatniej części trylogii, obejmuje okres od wzniesienia muru berlińskiego do zwycięstwa Baracka Obamy w wyborach prezydenckich.

Follett wciąż – nawet po napisaniu około 20 powieści – potrafi stworzyć tak wiarygodny obraz rzeczywistości, że czytając, niemal czuje się zapachy.
USA Today


Od rewolucyjnej Hawany, przez gorące południe Stanów Zjednoczonych, waszyngtońskie salony władzy i Londyn lat sześćdziesiątych, aż po bezkresną Syberię. W świecie, w którym z niespotykaną dotąd determinacją w dążeniu do władzy ścierają się mocarstwa, bohaterowie powieści – każdy na swój sposób – próbują znaleźć dla siebie miejsce. Realizują marzenia, knują spiski, cierpią, tęsknią, zdradzają i kochają, podczas gdy świat wkracza w erę zimnej wojny, ofiarami zamachów padają Martin Luther King i J.F. Kennedy, rock and roll przeżywa swój złoty wiek i próbuje nie ugiąć się pod naporem Beatlesów, dzieci kwiaty protestują przeciwko wojnie w Wietnamie, w Związku Radzieckim następuje odwilż, a na ulicach Pragi i Warszawy ludzie domagają się wolności – i wreszcie ją uzyskują.  

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com
źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com
show less
Format: papier
Publisher: Albatros
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Pablos czytelnik
Pablos czytelnik rated it
3.5 Komunizm i segregacja rasowa, czyli trylogii Stulecie ciąg dalszy: "Krawędź wieczności" Kena Folletta
Akcja ostatniego epizodu trylogii Stulecie rozpoczyna się w Berlinie, w przeddzień wybudowania muru dzielącego część wschodnią od zachodniej. Bohaterami autor uczynił potomstwo postaci znanych z “Zimy świata”, jednak tradycyjnie już dla tego cyklu główne postaci ustępują pola czasom, w którym przysz...
Books by Ken Follett
On shelves
Share this Book
Need help?