logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Łaska śmierci - Marguerite Yourcenar
Łaska śmierci
by: (author)
Tę niewielką powieść Marguerite Yourcenar (1903-19087), której tłem są okolice Rygi na przełomie lat 1918-1919 i tocząca się tam wojna domowa, a tematem głównym miłość i śmierć, oddajemy w ręce czytelnika jako szóstą książkę tej pisarki wydaną przez PIW. Autorka mistrzowską ręką prowadzi tu... show more
Tę niewielką powieść Marguerite Yourcenar (1903-19087), której tłem są okolice Rygi na przełomie lat 1918-1919 i tocząca się tam wojna domowa, a tematem głównym miłość i śmierć, oddajemy w ręce czytelnika jako szóstą książkę tej pisarki wydaną przez PIW.

Autorka mistrzowską ręką prowadzi tu swój tragiczny – w sensie jak najbardziej klasycznym – wątek, kreśląc przy tym jedną z najpiękniejszych w jej twórczości postaci kobiecych, czy raczej dziewczęcych, postać dwudziestoletniej Sophie, hrabianki de Reval.

„Łaska śmierci”, arcydzieło zwięzłości i przenikliwości psychologicznej, została zaraz po ukazaniu się wysoko oceniona przez krytyka E.* Jaloux, który żegnając pisarkę przed jej wyjazdem z Europy do Stanów Zjednoczonych powiedział: „Napisała pani książkę, która trwać będzie tak długo jak język francuski”.

[Państwowy Instytut Wydawniczy, 1993]  
show less
Format: papier
ISBN: 8306021908
Publisher: Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa
Pages no: 83
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Marguerite Yourcenar
On shelves
Share this Book
Need help?