logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Lewa ręka ciemności - Ursula K. Le Guin
Lewa ręka ciemności
by: (author)
4.00 10
Powieść z cyklu Ekumena. Jeden z najdojrzalszych utworów Ursuli K. Le Guin, uhonorowany nagrodami Hugo i Nebula. Rzecz o tożsamości płciowej, odmienności i tolerancji. Posunął w moją stronę mały zeszyt i ołówek. Na białej wyklejce tylnej wewnętrznej okładki przedzieliłem koło literą S i... show more
Powieść z cyklu Ekumena. Jeden z najdojrzalszych utworów Ursuli K. Le Guin, uhonorowany nagrodami Hugo i Nebula. Rzecz o tożsamości płciowej, odmienności i tolerancji.

Posunął w moją stronę mały zeszyt i ołówek. Na białej wyklejce tylnej wewnętrznej okładki przedzieliłem koło literą S i zaczerniłem połówkę jin, po czym oddałem notes Estravenowi.
- Czy znasz ten symbol? - spytałem.
Przyglądał mu się dłuższą chwilę z dziwnym wyrazem twarzy.
- Nie - powiedział.
- Spotyka się go na Ziemi, na Hain i na Cziffewar. To jin i jang. "Światło jest lewą ręką ciemności...", jak to szło? Światło i ciemność. Strach i odwaga. Zimno i ciepło. Żeńskie i męskie. To jesteś ty, Therem. Oba w jednym. Cień na śniegu.  

źródło opisu: Wydawnictwo Książnica, 2011
źródło okładki: http://www.publicat.eu/
show less
Format: papier
ISBN: 9788324579327
Publisher: Książnica
Pages no: 288
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Niepamiętnik fprefecta
Niepamiętnik fprefecta rated it
4.0 Lewa ręka ciemności
Niesamowity, znakomicie skompilowany świat. Świat istniejący na granicy dostosowawczych możliwości człowieka. Świat lodu, śniegu i mrozu. Królestwo zimy. A na tym świecie jeszcze jedna zapomniana ludzka kolonia. Posiadająca swoje historie, swoją religię i swoje przekonania. Jednocześnie eksperyment ...
Other editions (4)
Books by Ursula K. Le Guin
On shelves
Share this Book
Need help?