logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Magiczna biblioteka Bibbi Bokken - Jostein Gaarder, Klaus Hagerup
Magiczna biblioteka Bibbi Bokken
by: (author) (author)
4.00 10
Magiczny thriller o historii książki. Mieszkające w Norwegii kuzynostwo – Berit i Nils piszą do siebie listy w zeszycie, który wysyłają pocztą. To inteligentne, sprytne dzieci z olbrzymią wyobraźnią. Pewnego dnia, oprócz zwykłych zdarzeń, Berit opisuje spotkanie z Bibbi Bokken, tajemniczą... show more
Magiczny thriller o historii książki.
Mieszkające w Norwegii kuzynostwo – Berit i Nils piszą do siebie listy w zeszycie, który wysyłają pocztą. To inteligentne, sprytne dzieci z olbrzymią wyobraźnią.
Pewnego dnia, oprócz zwykłych zdarzeń, Berit opisuje spotkanie z Bibbi Bokken, tajemniczą bibliotekarką, która z wielkim zaangażowaniem tworzy dzieło swojego życia: podziemną bibliotekę ukrytą pod lodowcem. Spotkanie to jest pretekstem do wtajemniczenia czytelników w magiczny świat książki: od jej narodzin w głowie pisarza, przez druk aż po metody jej księgowania. Głównym tematem książki jest literatura i umiłowanie czytania. Książka świetnie motywuje dzieci, by czytały więcej.

Gaarder napisał tę książkę z pomocą telefonu i faxu we współpracy z autorem Klausem Hagerupem. Książka ma formę wymiany listowej między dwoma pisarzami. Narratorem jest Jostein Gaarder, ukrywający się pod postacią bohaterki powieści - Berit Boyum, mieszkającej w Fjaerland nad fiordem, w zachodniej Norwegii. Klaus Hagerup jest głosem jej kuzyna Nilsa Boyum z Oslo.
show less
Format: papier
ISBN: 8386821663
Publisher: Jacek Santorski & Co
Pages no: 180
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jostein Gaarder
Books by Klaus Hagerup
On shelves
Share this Book
Need help?