logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Mała książka o tolerancji - Magdalena Środa
Mała książka o tolerancji
by: (author)
1.00 5
Po adaptacji szwedzkich tytułów „Małej książki o demokracji” i „Małej książki o feminizmie” Magdalena Środa napisała „Małą książkę o tolerancji”. Autorka w przystępny sposób wyjaśnia pojęcie tolerancji i jego historię. Na konkretnych przykładach wskazuje jakie zagrożenia powodują wrogie... show more
Po adaptacji szwedzkich tytułów „Małej książki o demokracji” i „Małej książki o feminizmie” Magdalena Środa napisała „Małą książkę o tolerancji”. Autorka w przystępny sposób wyjaśnia pojęcie tolerancji i jego historię. Na konkretnych przykładach wskazuje jakie zagrożenia powodują wrogie stereotypy, uprzedzenia i wynikające z nich dyskryminacja i wykluczenie konkretnych osób i całych grup społecznych. Historia pokazuje, że dawniej Polska była krajem wieloetnicznym, gdzie współistniały różne religie i narody. Obecnie, po przystąpieniu do Wspólnoty Europejskiej musimy odnowić piękną tradycję wielokulturowości, do czego zachęca profesor Środa. Oprócz filozoficznych pojęć i socjologicznych kategorii m.in. „obcości” i „poprawności politycznej” autorka daje konkretne wskazówki jak postępować, aby w codziennym życiu nie ranić innych, by wzajemnie uczyć się tolerancji oraz życzliwych zachowań i postaw.

„Mała książka o tolerancji” to kolejna polska książka w serii „Bez Tabu”, przeznaczona jest dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

rysunki: Agnieszka Kierat  

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010
źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788375542349
Publisher: Czarna Owca
Pages no: 42
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Magdalena Środa
On shelves
Share this Book
Need help?