logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
My, topielcy - Carsten Jensen
My, topielcy
by: (author)
4.50 20
Marstal to duńskie miasto portowe. Mężczyźni wypływają dla zysku i przygód w długie, egzotyczne rejsy. Wielu nie wraca. Jest rok 1848, wybucha wojna z Niemcami ze Szlezwika i Holsztynu. Wśród dymu i pyłu, huku wystrzałów z dział, mieszkańcy portu heroicznie walczą na morzu. Najzuchwalszy z... show more
Marstal to duńskie miasto portowe. Mężczyźni wypływają dla zysku i przygód w długie, egzotyczne rejsy. Wielu nie wraca.
Jest rok 1848, wybucha wojna z Niemcami ze Szlezwika i Holsztynu. Wśród dymu i pyłu, huku wystrzałów z dział, mieszkańcy portu heroicznie walczą na morzu. Najzuchwalszy z obrońców, Laurids Madsen, znika wkrótce w niewyjaśniony sposób. Po latach jego syn, Albert, wyrusza na poszukiwanie śladów ojca. Dopiero na starość wróci do domu i wychowa kolejnego marynarza, który - jak i jego przodkowie - wypłynie w morze wbrew woli matki.
My, topielcy to losy czterech pokoleń żeglarzy i ich rodzin, tworzące niezwykle barwną kronikę ewolucji współczesnej Danii - od wojny niemiecko-duńskiej w 1848 roku po kapitulację Niemiec w 1945. To również zbiorowa opowieść wilków morskich, dzięki której możemy odbyć podróż od wybrzeży Danii, poprzez Morze Białe i Nową Funlandię,
aż po Samoa.

Carsten Jensen stworzył arcydzieło - powieść historyczną o życiu i śmierć, o wojnie, o morzu. My, topielcy to duński Moby Dick.
Readme.cc, recenzja czytelnika

Jensen napisał wspaniałą powieść o surowym świecie, pełnym przemocy i cierpienia, lecz również nieprzepartej woli życia.
"Jydske Vestkysten"

Wspaniała książka Przeżyłem cudowne dni na morzu opowieści Jensena. Płakałem słonymi łzami i śmiałem się jak pijany marynarz. Mój kolega po przeczytaniu książki powiedział: "Poddaję się. Czuję się tak, jakbym znów był chłopcem".
"Politiken"

Krew, przemoc i okrutne przeznaczenie są głównymi wątkami znakomitej opowieści Carstena Jensena o żeglarzach z Marstal, która umieszcza zarówno pisarza, jak i tą małą duńską miejscowość na mapie literatury światowej.
"Danish Literary Magazine"

Jensen szerokimi pociągnięciami pędzla kreśli barwną historię rozgrywającą się na przestrzeni stu lat, od wojny do wojny. Lepiej nie dałoby się tego napisać.
"Fyens Stiftstidende"
show less
Format: papier
ISBN: 9788374145008
Publisher: W.A.B.
Pages no: 824
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
magdalenablanka
magdalenablanka rated it
5.0 My topielcy
Pochłonęła mnie bez reszty !
Books by Carsten Jensen
On shelves
Share this Book
Need help?