logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Nocny pociąg do Lizbony - Pascal Mercier, Magdalena Jatowska
Nocny pociąg do Lizbony
by: (author) (translator)
5.00 15
Deszczowy poranek w Bernie. Raimund Gregorius jak co dzień idzie do szkoły, w której od wielu lat uczy języków klasycznych. Na moście Kirchenfeld widzi piękną nieznajomą, szykującą się do samobójczego skoku... Wkrótce potem berneńskiemu nauczycielowi wpada w ręce książka portugalskiego autora,... show more
Deszczowy poranek w Bernie. Raimund Gregorius jak co dzień idzie do szkoły, w której od wielu lat uczy języków klasycznych. Na moście Kirchenfeld widzi piękną nieznajomą, szykującą się do samobójczego skoku... Wkrótce potem berneńskiemu nauczycielowi wpada w ręce książka portugalskiego autora, Amadeu de Prado. Pod wpływem tych dwóch okoliczności Gregorius, samotny intelektualista, w jednej chwili porzuci dotychczasowe uporządkowane życie. Nocnym pociągiem podąży do Lizbony za przewodnik mając książkę Portugalczyka, z którą nie rozstaje się ani na chwilę. Poruszony do głębi zawartymi w niej refleksjami o miłości, przyjaźni, odwadze, lojalności, samotności i śmierci, Gregorius pragnie dowiedzieć się jak najwięcej o Amadeu de Prado. Odnajduje osoby bliskie portugalskiemu pisarzowi ich wspomnienia ukazują coraz to inne fakty z życia tego zagadkowego człowieka, który, jak się okazuje, był także genialnym lekarzem i uczestnikiem ruchu oporu przeciw dyktaturze Salazara.  
show less
Format: paperback
ISBN: 9788373922686
Publisher: Noir sur Blanc
Pages no: 375
Edition language: Polski
Category:
Contemporary
Bookstores:
Community Reviews
Moje książki
Moje książki rated it
5.0 Nocny pociąg do Lizbony
Jedna z najlepszych książek jakie trafiły w moje ręce. Człowiek wędrując przez życie stara się poznać innych odkrywa też prawdy o sobie.
Other editions (1)
Books by Pascal Mercier
Books by Magdalena Jatowska
On shelves
Share this Book
Need help?