logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Nowa miłość. Wiersze prawie wszystkie. Tom I - Agnieszka Osiecka
Nowa miłość. Wiersze prawie wszystkie. Tom I
by: (author)
Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe! Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla maturzystów, studentów, początkujących i zaawansowanych koneserów... show more
Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe!


Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla maturzystów, studentów, początkujących i zaawansowanych koneserów polszczyzny.

W zbiorze zgromadzone są zarówno teksty, które ukazywały się w niewielkich tomikach redagowanych przez Osiecką w latach 60., 70. i 80., jak i wiersze nigdy dotąd niepublikowane, a odkryte podczas pracy Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej nad katalogowaniem archiwum Autorki. Czytelnik znajdzie tu też teksty piosenek, których Osiecka była mistrzynią.

W wielu tekstach słychać typowe dla Osieckiej poczucie humoru, gry językowe, elementy zabawy, ale i nuty sentymentalne. Konsultantami przy wyborze wierszy w tomie "Nowa miłość" byli: Magda Umer, Jan Borkowski oraz rodzina Poetki.  

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2009
źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Nowa_milosc__Wiersze_praw...»
show less
Format: papier
ISBN: 9788376481098
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 696
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Agnieszka Osiecka
On shelves
Share this Book
Need help?