logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Obłęd - Jerzy Krzysztoń
Obłęd
by: (author)
4.33 15
Sugestywna i nie dająca się zapomnieć, na poły autobiograficzna powieść, której bohater cierpi na schizofrenię, ukazała się już po samobójczej śmierci autora i jest jego najlepszym dziełem. Krzysztoń pisał ją, lecząc się w szpitalu psychiatrycznym. "Sam obłęd jest destrukcją albo niewyjaśnioną... show more
Sugestywna i nie dająca się zapomnieć, na poły autobiograficzna powieść, której bohater cierpi na schizofrenię, ukazała się już po samobójczej śmierci autora i jest jego najlepszym dziełem. Krzysztoń pisał ją, lecząc się w szpitalu psychiatrycznym. "Sam obłęd jest destrukcją albo niewyjaśnioną grą lęków, rozpaczy, trwóg i udręk, chociaż w tej gehennie zdarzają się olśnienia. Iluminacje. Błyski tak nieprawdopodobne, jakby otwierała się przed człowiekiem tajemnica stworzenia! I on sam czuje się zaliczony do wielkich wtajemniczonych...". Ale "Obłęd" nie jest wyłącznie studium choroby psychicznej - to także zbiór gorzkich refleksji na temat współczesnego człowieka i świata. Powieść składa się z trzech części: "Tropiony i osaczony", "Przywiązany do masztu" i "Księżyc nad Epidaurem".  
show less
Format: papier
ISBN: 837391899X
Publisher: Świat Książki
Pages no: 943
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Kwiat Paproci
Kwiat Paproci rated it
5.0 Obłęd
Wstrząsająco prawdziwa, wciągająca w świat obłędu, boleśnie fascynująca. Jedno z arcydzieł literatury polskiej, niedocenione.
Other editions (3)
Books by Jerzy Krzysztoń
On shelves
Share this Book
Need help?