logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Obrońcy Królestwa - Maja Lidia Kossakowska
Obrońcy Królestwa
by: (author)
4.00 25
Zbiór opowiadań o wspaniałym, bogatym świecie aniołów i demonów, które wędrują w scenografii wielkich miast, w Limbo pomiędzy Niebem i Piekłem toczą skomplikowaną walkę o władzę, zarazem jednak pozostają zdumiewająco ludzkie w swych pragnieniach i rozterkach. Asmodeusz, z powodu urody i... show more
Zbiór opowiadań o wspaniałym, bogatym świecie aniołów i demonów, które wędrują w scenografii wielkich miast, w Limbo pomiędzy Niebem i Piekłem toczą skomplikowaną walkę o władzę, zarazem jednak pozostają zdumiewająco ludzkie w swych pragnieniach i rozterkach. Asmodeusz, z powodu urody i zamiłowania do luksusu zwany Zgniłym Chłopcem, ma kłopoty rodzinne. Aniołowie uzależniają się od suszonej trawki z Fatimy i handlują wodą z Lourdes. Władca Otchłani Lucyfer (dla nieżyczliwych po prostu Lampka) brutalnie tłumi bunty zwolenników dawnego władcy, a poczciwemu aniołowi stróżowi zostaje przydzielony zastępca — okaleczony weteran wojen z piekielnymi zastępami.
Autorka tworzy nader przewrotną, wielopłaszczyznową wizję zastępów niebieskich w służbie Boga, bardzo swobodnie łącząc dziedzictwo antyku i mitologię judeochrześcijańską z pradawnymi wierzeniami magicznymi i wątkami współczesnej kultury popularnej.
show less
Format: paperback
ISBN: 8391790444
Publisher: RUNA
Pages no: 296
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Kilka słów o książkach, które przeczytałem
Kilka słów o książkach, które przeczytałem rated it
3.0 Obrońcy Królestwa
Książka całkiem okej, choć poszczególne opowiadania prezentują zróżnicowany poziom - są wśród nich teksty mocno średnie, ale także i bardzo dobre.
Rewolwerowiec
Rewolwerowiec rated it
5.0 Żarna niebios
Po pierwsze dzięki wielkie dla Kasi :) (gdyby nie to,że poleciła mi serię Kossakowskiej,zapewne nigdy nie sięgnąłbym po 'Żarna Niebios' tym samym bardzo wiele tracąc).Z niewiadomych powodów omijałem fantastykę,książki polskich autorów a tym bardziej autorek.Nie wiem dlaczego bo pierwszy tom z serii ...
Other editions (6)
Books by Maja Lidia Kossakowska
On shelves
Share this Book
Need help?