logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Odpowiednie dać słowu słowo - Wacław Sadkowski
Odpowiednie dać słowu słowo
by: (author)
Książka jest syntetyczną prezentacją dziejów sztuki przekładu literackiego w Polsce - od literatury staropolskiej aż po czasy współczesne. Systematyczność wykładu, bogactwo omawianych przykładów i wnikliwość analiz przedstawianych przez autora sprawiają, że daje on pełny i wszechstronny obraz... show more
Książka jest syntetyczną prezentacją dziejów sztuki przekładu literackiego w Polsce - od literatury staropolskiej aż po czasy współczesne.
Systematyczność wykładu, bogactwo omawianych przykładów i wnikliwość analiz przedstawianych przez autora sprawiają, że daje on pełny i wszechstronny obraz omawianych problemów. Przekonująco wskazuje też na ścisłe związki między sztuką przekładu literackiego a rozwojem polszczyzny literackiej i potocznej oraz kształtowaniem się wrażliwości językowej i estetycznej społeczeństwa – wszystkie wymienione aspekty podkreślają znaczenie literatury przekładowej i jej wkład w rozwój piśmiennictwa narodowego i kultury literackiej w Polsce.

Z uwagi na powyższe walory książka może być przydatna w procesie kształcenia studentów wydziałów humanistycznych, a szczególnie filologii, i powinna być dostępna w bibliotekach.  

źródło opisu: www.proszynski.pl
źródło okładki: www.proszynski.pl
show less
Format: papier
ISBN: 8373370730
Publisher: Prószyński i S-ka SA
Pages no: 192
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Wacław Sadkowski
Share this Book
Need help?