logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Ostatni krąg. Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii - Drauzio Varella
Ostatni krąg. Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii
by: (author)
3.50 10
Prêmio Jabuti w kategorii non-fiction 2000. Carandiru – miejsce, które okryło się złą sławą. Największe więzienie w Brazylii, uznawane za jedno z najsurowszych na świecie. Drauzio Varella poznał Carandiru, gdy przez ponad dekadę z poświęceniem pomagał powstrzymać rozprzestrzeniającą się w... show more
Prêmio Jabuti w kategorii non-fiction 2000.

Carandiru – miejsce, które okryło się złą sławą. Największe więzienie w Brazylii, uznawane za jedno z najsurowszych na świecie. Drauzio Varella poznał Carandiru, gdy przez ponad dekadę z poświęceniem pomagał powstrzymać rozprzestrzeniającą się w więzieniu epidemię AIDS. Jego pacjenci, często uzależnieni od narkotyków i bez wahania zdolni zabić nawet najlepszego przyjaciela, odsłaniali przed nim tajemnice bloków więziennych i reguły przetrwania w tym „samorządnym”, prowadzonym przez wspólnotę starych więźniów mikrokosmosie.

Varella pokazuje nocne i dzienne życie więzienia, niecierpliwie wyczekiwane weekendy, gdy na ten strzeżony teren mogą wejść kobiety, opisuje rzeczy powszednie i odświętne, z których najważniejszą jest „wściekła mańka”, czyli samodzielnie pędzony bimber.
Ta wstrząsająca książka natychmiast stała się bestsellerem, w 2003 roku została przeniesiona na ekran przez Héctora Babenca, a samo Carandiru stało się modelem dla więzienia przedstawionego w trzecim sezonie popularnego amerykańskiego serialu Skazany na śmierć.  

źródło opisu: Wydawnictwo Czarne, 2014
źródło okładki: http://czarne.com.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788375368321
Publisher: Czarne
Pages no: 264
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rashan
Rashan rated it
3.5 Ostatni krąg. Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii
Lektura teoretycznie na niezbyt przyjemny temat, jednak czyta się szybko i łatwo. Chociaż czuć, że pisana jest nie przez reportera, lecz lekarza. Mimo opisów ciężkich warunków w wielu celach (wilgoć, robactwo, często cieknące rury, przez co woda przenika przez ściany i zalewa cele i oczywiście przep...
Books by Drauzio Varella
On shelves
Share this Book
Need help?