logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Ostre cięcie - Max Allan Collins
Ostre cięcie
by: (author)
2.00 10
Oto członkowie Jednostki Analizy Behawioralnej. Elita zespołu profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć. Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w... show more
Oto członkowie Jednostki Analizy Behawioralnej. Elita zespołu profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.
Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w stanie Kansas, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii zabójstw wśród bezdomnych. Ofiary, które zginęły w wyniku pchnięcia nożem, miały na sobie czyste ubrania, były zadbane i świeżo wykąpane. Według profilera Jasona Gideona są to starannie zaplanowane morderstwa, dokonywane w odosobnionych miejscach i będące realizacją chorych fantazji jednego bądź większej liczby nieznanych sprawców.

Uprowadzenie młodej dziewczyny to druga, pozornie niepowiązana z pierwszą, sprawa, którą ma rozwiązać JAB. Gideon, wbrew opiniom patologów, domyśla się, że jest między nimi ponury związek. Trzeba znaleźć porwaną, zanim i ona zginie. Psychologiczna rozgrywka między sprawcą a profilerami staje się coraz bardziej dramatyczna.  

źródło opisu: Wydawnictwo Oficynka, 2012
źródło okładki: http://oficynka.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788362465415
Publisher: Oficynka
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rick's Cafe
Rick's Cafe rated it
2.0 Ostre cięcie
Troszkę czego innego się spodziewałem po kryminale. A już na pewno nie książki, która będzie ciekawa dopiero 50 stron przed końcem. Ale na szczęście była krótka, więc nie zmarnowałem zbyt wiele czasu na jej lekturę. Mam nadzieję, że serial jest zdecydowanie lepszy.
Other editions (1)
Books by Max Allan Collins
On shelves
Share this Book
Need help?