logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pan tu nie stał - Jan Gondowicz
Pan tu nie stał
by: (author)
4.00 10
Książka "Pan tu nie stał. Artykuły drugiej potrzeby" to zbiór erudycyjnych szkiców o literaturze i czytaniu, autorstwa tłumacza, krytyka literackiego i eseisty - Jana Gondowicza. W tomie znalazły się teksty, które w czasie kilku ostatnich lat ukazywały się głównie na łamach miesięcznika "Nowe... show more
Książka "Pan tu nie stał. Artykuły drugiej potrzeby" to zbiór erudycyjnych szkiców o literaturze i czytaniu, autorstwa tłumacza, krytyka literackiego i eseisty - Jana Gondowicza. W tomie znalazły się teksty, które w czasie kilku ostatnich lat ukazywały się głównie na łamach miesięcznika "Nowe Książki", także "Tygodnika Powszechnego", "Kontekstów" i "Odry".
""Sztuka czytania nie jest rozrywką ale może być rozrywką nie jest eksperymentem ale może być eksperymentem nie jest filozofią ale może być filozofią nie jest rewoltą ale może być rewoltą; nie jest ekstazą ale może być ekstazą. W ostatecznym rozrachunku nic innego jak tylko sztuka czytania utwierdza nas że każda rzecz może być czymś innym a nawet swym własnym przeciwieństwem."  

źródło opisu: Nisza, 2011
źródło okładki: http://culture.pl/pl/dzielo/jan-gondowicz-pan-tu-n...»
show less
Format: papier
ISBN: 9788362795024
Publisher: Nisza
Pages no: 292
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Jan Gondowicz
On shelves
Share this Book
Need help?