logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Panna De Scudéry. Opowiadanie z czasów Ludwika XIV - Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
Panna De Scudéry. Opowiadanie z czasów Ludwika XIV
by: (author)
Ksiązka powiada o tajemniczej serii morderstw w Paryżu w XVII wieku, o wyjaśnienie której stara się pisarka Madeleine de Scudéry (1607–1701). Dzieło jest uważane za pierwszą niemiecką nowelę kryminalną. Akcja książki umiejscowiona jest w Paryżu w roku 1680. 73-letnia panna de Scudery jest... show more
Ksiązka powiada o tajemniczej serii morderstw w Paryżu w XVII wieku, o wyjaśnienie której stara się pisarka Madeleine de Scudéry (1607–1701). Dzieło jest uważane za pierwszą niemiecką nowelę kryminalną.
Akcja książki umiejscowiona jest w Paryżu w roku 1680. 73-letnia panna de Scudery jest poważaną pisarką, zna też osobiście króla Ludwika XIV. W tym czasie w Paryżu ma miejsce seria morderstw, a ofiary uśmiercane są poprzez pchnięcie sztyletem prosto w serce. Wszystkie morderstwa są popełniane według tej samej zasady. Ofiarami są zawsze mężczyźni pochodzenia szlacheckiego, będący w drodze do ich ukochanych i podążający z prezentem w postaci biżuterii. We wszystkich przypadkach klejnoty znikają bez śladu.  

źródło opisu: wikipedia
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
Publisher: Ksiazka i Wiedza
Pages no: 104
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by E.T.A. Hoffmann
On shelves
Share this Book
Need help?