logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Parabellum. Horyzont zdarzeń - Remigiusz Mróz
Parabellum. Horyzont zdarzeń
by: (author)
3.50 20
Powieść "Horyzont zdarzeń" to druga część cyklu Parabellum, opisującego niezwykłą tułaczkę dwóch braci po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety. Październik 1939. Po zdemaskowaniu... show more
Powieść "Horyzont zdarzeń" to druga część cyklu Parabellum, opisującego niezwykłą tułaczkę dwóch braci po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety.

Październik 1939.
Po zdemaskowaniu przez Christiana Leitnera, Staszek i Maria zbiegają z Rawicza, pozostawiając w ratuszu nieprzytomnego Niemca. Postanawiają kontynuować swoją ucieczkę na zachód, pomimo tego, że ich fałszywa tożsamość została spalona. Bez grosza przy duszy, mają do pokonania ponad tysiąc kilometrów. Tymczasem Leitner rusza w pogoń – nie chodzi tylko o ujęcie przestępców, ale także o jego honor. Po nieudanej próbie odbicia Obelta, kapitan trafia do obozu jenieckiego, zaś jego podkomendni z Bronkiem na czele starają się przebić na Kresy, do Baranowicz. Zaniewski postanawia odnaleźć Anielę… mimo, że na drodze stoi mu Armia Czerwona.  

źródło opisu: Instytut Wydawniczy ERICA , 2014
źródło okładki: Instytut Wydawniczy ERICA , 2014
show less
Format: papier
ISBN: 9788364185205
Publisher: Instytut Wydawniczy Erica
Pages no: 312
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
kasia0504s
kasia0504s rated it
3.5 Parabellum. Horyzont zdarzeń
Podoba mi się ten cykl. Co prawda historie są trochę naiwne i pełne zbiegów okoliczności, ale można się przywiązać do bohaterów. Na pewno przeczytam kolejny tom.
Books by Remigiusz Mróz
On shelves
Share this Book
Need help?