logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Piękna Bestia. Opowieść seksualnej niewolnicy Jędzy z Belsen - Alberto Vazquez-Figueroa
Piękna Bestia. Opowieść seksualnej niewolnicy Jędzy z Belsen
3.50 10
„Piękna bestia” to powieść o Irmie Grese, jednej z najbardziej okrutnych i krwawych kobiet w historii świata. Była ona nadzorczynią bloków żeńskich w kilku obozach koncentracyjnych i perwersyjną sadystką. Jest odpowiedzialna za śmierć setek kobiet. Więźniowie nazywali ją Aniołem Śmierci, Piękną... show more
„Piękna bestia” to powieść o Irmie Grese, jednej z najbardziej okrutnych i krwawych kobiet w historii świata.

Była ona nadzorczynią bloków żeńskich w kilku obozach koncentracyjnych i perwersyjną sadystką. Jest odpowiedzialna za śmierć setek kobiet. Więźniowie nazywali ją Aniołem Śmierci, Piękną Bestią czy Jędzą z Belsen. Po wojnie została osądzona i skazana na karę śmierci w wieku zaledwie 22 lat. Grese nie okazała skruchy. Wyrok został wykonany 13 grudnia 1945 roku o godz. 9:34 w więzieniu w Hameln.

Jej historię opowiada kobieta, która, mając 12 lat, została seksualną niewolnica Grese:
[...] Po zakończeniu wystąpienia [...] podeszła do niego elegancka staruszka. Kiedyś musiała być wyjątkową pięknością i do tej pory zachowała część dawnej urody. Słuchała wykładu ze szczególną uwagą, a teraz zbliżyła się, aby wręczyć wizytówkę, na tyle której widniały napisane na czerwono i podwójnie podkreślone słowa „Piękna bestia”.
- Byłam jej niewolnicą, a oto dowód – powiedziała, odchylając nieco sukienkę, aby pokazać mały tatuaż na ramieniu. – Jeśli chce pan znać szczegóły, proszę do mnie zadzwonić.  

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=7179&page=0
źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=7179&page=0
show less
Format: papier
ISBN: 9788311132306
Publisher: Bellona
Pages no: 216
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Ludzka sokowirówka
Ludzka sokowirówka rated it
3.5 Piękna Bestia. Opowieść seksualnej niewolnicy Jędzy z Belsen
Na palcach jednej ręki mogę policzyć, kiedy sięgam po literaturę wojenną z własnej woli. Nie lubię tych czasów – są one zbyt brutalne i ciężko mi wierzyć, iż takie rzeczy faktycznie się działy. Mimo całkowitego zamiłowania do historii, uważam, że wydarzenia XX wieku to brutalna polityka – nie histor...
Books by Alberto Vazquez-Figueroa
On shelves
Share this Book
Need help?