logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pisarz, który nienawidził kobiet. Podwójne życie seryjnego mordercy - John Leake
Pisarz, który nienawidził kobiet. Podwójne życie seryjnego mordercy
by: (author)
4.13 20
1974 Jack Unterweger morduje osiemnastoletnią dziewczynę, prostytutkę. Wyrok: dożywocie. W więzieniu zaczyna pisać autobiograficzną powieść Czyściec. 1985 Zachwyceni książką austriaccy intelektualiści rozpoczynają walkę o warunkowe zwolnienie Jacka. `Przejrzysty styl Unterwegera i literackie... show more

1974
Jack Unterweger morduje osiemnastoletnią dziewczynę, prostytutkę. Wyrok: dożywocie. W więzieniu zaczyna pisać autobiograficzną powieść Czyściec.
1985
Zachwyceni książką austriaccy intelektualiści rozpoczynają walkę o warunkowe zwolnienie Jacka. `Przejrzysty styl Unterwegera i literackie wartości opisu jego dzieciństwa wywarły na mnie ogromne wrażenie` - pisze w liście do sądu Elfriede Jelinek.
1990
Jack zostaje zwolniony z więzienia. Mieszka w Wiedniu i zaczyna pracę jako dziennikarz.
1991
W Wiedniu dochodzi do pierwszego z wielu morderstw prostytutek. W mediach sprawę relacjonuje Jack Unterweger.

Czy ktoś mógłby przypuszczać, że opisywane przez Jacka zbrodnie są jego dziełem?
Losy Jacka Unterwegera to pełna zaskakujących zwrotów akcji historia psychopaty, który oszukał wszystkich - od austriackiego prezydenta poprzez wiedeńskie elity intelektualne do licznych kobiet, które pokochały zresocjalizowanego mordercę. Nikt nawet nie przypuszczał, że popularny pisarz i celebryta prowadził podwójne życie.

Postać Jacka Unterwegera do tego stopnia zainspirowała Johna Malkovicha, że przeniósł jego losy na scenę teatralną w postaci sztuki Infernal Comedy, którą w czerwcu 2011 wystawi również w Polsce.
show less
Format: papier
ISBN: 9788324016341
Publisher: Znak literanova
Pages no: 392
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by John Leake
On shelves
Share this Book
Need help?