logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia - autor nieznany, Zespół biblistów polskich
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia
4.20 50
Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, przystępne komentarze - przypisy, mapy oraz podręczny słownik biblijny. Biblia - "Księga Życia" - Verba... show more
Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, przystępne komentarze - przypisy, mapy oraz podręczny słownik biblijny. Biblia - "Księga Życia" - Verba Sacra - jest bez wątpienia najwspanialszym z dzieł w historii świata, bestsellerem wszech czasów. Polskie tłumaczenie z języków oryginalnych, znane pod historycznym już tytułem Biblia Tysiąclecia jest szczególnym znakiem obecności Boga i Jego Objawienia w najnowszej historii naszego narodu.

Biblia, Pismo Święte (z greckiego βιβλίον, biblion – zwój papirusu, księga, l.m. βιβλία, biblia – księgi) – zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie po hebrajsku, aramejsku i grecku, uznawanych przez żydów i chrześcijan za natchnione przez Boga. Biblia i poszczególne jej części posiadają odmienne znaczenie religijne dla różnych wyznań. Na chrześcijańską Biblię składają się Stary Testament i Nowy Testament. Biblia hebrajska – Tanach obejmuje księgi Starego Testamentu. Muzułmanie uważają, iż część Biblii (np. Księgi Mojżeszowe, Psalmy) powstała w wyniku boskiego objawienia, ale jej treść została zafałszowana.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788370144197 (8370142184)
Publisher: Pallottinum
Pages no: 1437
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Tak wiele książek, a tak mało czasu.
Tak wiele książek, a tak mało czasu. rated it
5.0 Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
Jedyna książka, która zmieniła (i nadal zmienia) całe moje życie. Przy tym jedyna, którą będę zgłębiać przez całe to życie. I chyba jedyna, która mi się nigdy nie znudzi. Ale biorąc pod uwagę Autora, to nie ma się co dziwić, jak to możliwe. :)
k4PL
k4PL rated it
1.0 Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
Spoiler! Jezus umiera.
Other editions (37)
Books by autor nieznany
On shelves
Share this Book
Need help?