logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii - Dan Jones
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii
by: (author)
Plantageneci to dzieje jednej z największych królewskich dynastii. Ród ten władał Anglią przez osiem pokoleń pomiędzy 1154 a 1399 rokiem, dając Anglii najbardziej znanych i zarazem niesławnych władców tej epoki, których władza rozciągała się od szkockich nizin po szczyty Pirenejów, od Irlandii po... show more
Plantageneci to dzieje jednej z największych królewskich dynastii. Ród ten władał Anglią przez osiem pokoleń pomiędzy 1154 a 1399 rokiem, dając Anglii najbardziej znanych i zarazem niesławnych władców tej epoki, których władza rozciągała się od szkockich nizin po szczyty Pirenejów, od Irlandii po granice Świętego Cesarstwa Rzymskiego.
Angielska wyspa podczas ich rządów doświadczyła okrutnej, krawej historii, ale i znakomitych rządów, by ostatecznie władzę przejęła nowa dynastia - Tudorowie.
Żywiołowa, nowatorska książka Dana Jonesa, przywraca nieco zapomnianych Plantagenetów z powrotem do życia. To urzekająca epicka historia o wciąż frapującym angielskim średniowieczu - portret dynastii tyleż urzekającej, co przeklętej. To obraz dynastii królów - twórców Anglii.  

źródło opisu: Wydawnictwo Astra, 2014
źródło okładki: http://sklep.wydawnictwoastra.pl/
show less
Format: papier
Publisher: Wydawnictwo Astra
Pages no: 640
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Dan Jones
On shelves
Share this Book
Need help?