logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami - Wojciech Mann, Krzysztof Materna
Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami
by: (author) (author)
3.63 20
Wojciech Mann i Krzysztof Materna w podróży. Opowiadają o przygodach mrożących krew w żyłach, tragicznych i śmiesznych – jednym tchem. Na przykład o tym, jak zostali potraktowani przez sycylijską mafię, albo o tym, jak otrzymali za przemycone trzy paczki papierosów zawrotną sumę pieniędzy. O... show more

Wojciech Mann i Krzysztof Materna w podróży. Opowiadają o przygodach mrożących krew w żyłach, tragicznych i śmiesznych – jednym tchem.
Na przykład o tym, jak zostali potraktowani przez sycylijską mafię, albo o tym, jak otrzymali za przemycone trzy paczki papierosów zawrotną sumę pieniędzy. O psie przyklejonym do podłogi w ramach usług firmy European Decorating, o cłach nałożonych przez nich na holenderskie dywany… Opowiadają tak, że słyszymy absurdalną nutę cyklu „Za chwilę dalszy ciąg programu”, a także odzywa się w nas nostalgia za czasami, gdy postawienie stopy na pokładzie statku oznaczało otwarcie bram wielkiego świata. Ale PRL-u nie wymazywało z mentalności pasażerów: i płynął „Stefan Batory” w świat, a Polskę w sobie niósł… więc dumał o pokątnym handlu.
Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że obydwaj autorzy potrafią opowiadać. Że rozśmieszają bez specjalnego wysiłku – także nie. Proszę uwierzyć jeszcze w to, że nie od najmłodszych lat byli światowcami. Zostali nimi nie wiadomo dokładnie kiedy, ale na pewno w trakcie przygód opisanych w książce.
Kolejna książka Wojciecha Manna w Znaku po bestsellerowym „RockMannie” sprzedanym w 145 tys. egzemplarzy!
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788324018550
Publisher: Znak
Pages no: 272
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Krzysztof Materna
Books by Wojciech Mann
On shelves
Share this Book
Need help?