logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Polska da się lubić - Steffen Möller
Polska da się lubić
by: (author)
4.06 40
Polska da się lubić? Wiem, że dla Polaków zabrzmi to jako ironia. Europa da się lubić - proszę bardzo. Ameryka, Australia, Antarktyda - bardzo proszę. Ale Polska? Przecież połowa ludzi z tego kraju siedzi na spakowanych walizkach. STOP! Zanim wyjedziecie na Antarktydę, usiądźcie zgodnie z pięknym... show more
Polska da się lubić?
Wiem, że dla Polaków zabrzmi to jako ironia. Europa da się lubić - proszę bardzo. Ameryka, Australia, Antarktyda - bardzo proszę. Ale Polska? Przecież połowa ludzi z tego kraju siedzi na spakowanych walizkach.
STOP!
Zanim wyjedziecie na Antarktydę, usiądźcie zgodnie z pięknym polskim obyczajem jeszcze raz na walizkach i przeczytajcie, choć dziesięć stron mojego przewodnika.

Opowiem wam:

* dlaczego wyjechałem kilkanaście lat temu z Berlina do Krakowa
* jakie są moje ulubione miejsca w Polsce
* co mnie intryguje w polskiej mentalności - od A jak absurd po Ż jak życzliwość.

Otworzę przy tym moje prywatne archiwum fotograficzne...

Żeby jednak książka nie wywołała powszechnego skandalu, zdecydowałem się umieśić w niej również kilka negatywnych uwag. Nawet Polska nie jest rajem na ziemi. Proszę się nie obawiać, że będzie sama wazelina.

Wszystko sam napisałem. Po polsku. Z wieloma błędami. Większość z nich została znaleziona przez miłych redaktorów. A może jednak coś przeoczyli?

Zapraszam wszystkich polskich native speakerów do sprawdzania!  

źródło opisu: http://www.publicat.eu/
źródło okładki: http://www.publicat.eu/
show less
Format: papier
ISBN: 8324510621
Publisher: Publicat
Pages no: 128
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Tak wiele książek, a tak mało czasu.
Tak wiele książek, a tak mało czasu. rated it
4.0 Polska da się lubić
Uwielbiam czytać o tym, jak widzą nasz kraj obcokrajowcy. Po prostu jestem ciekawa, czy odbierają nas oni podobnie, jak my sami. Jest to dla mnie arcyciekawy temat i dlatego sięgnęłam po książkę "Polska da się lubić". Autor posługuje się żywym językiem i bardzo sprawnie opowiada o swoim i naszym życ...
lipiecp
lipiecp rated it
5.0 Polska da się lubić
Rewelacja! Polecam każdemu! Fantastyczna książka o Polakach, polskości i naszym charakterze - nie tylko wadach ale i zaletach. Spojrzenie z pozycji obcokrajowca pozwala na zupełnie inne, świeże spojrzenie na nasz narodowy charakter. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie.
Other editions (1)
Books by Steffen Möller
On shelves
Share this Book
Need help?