logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Praga. Miasto magiczne. Spacerownik historyczny - Marek Pernal
Praga. Miasto magiczne. Spacerownik historyczny
by: (author)
Bogactwo Pragi czeskiej w kilkunastu magicznych spacerowych trasach Tego nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku 16 spacerowych tras, legendarne piwiarnie, modne kluby, sprawdzone restauracje i bary, szczegółowe mapy i ponad 800 zdjęć jednego z najpiękniejszych miast Europy. Skarby, kolekcje,... show more
Bogactwo Pragi czeskiej w kilkunastu magicznych spacerowych trasach

Tego nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku
16 spacerowych tras, legendarne piwiarnie, modne kluby, sprawdzone restauracje i bary, szczegółowe mapy i ponad 800 zdjęć jednego z najpiękniejszych miast Europy.
Skarby, kolekcje, muzea, biografie, anegdoty i polonika, czyli Praga oczami Marka Pernala – historyka z wykształcenia, który jako dyplomata spędził w Pradze kilka lat.Ogromną zaletą książki jest szereg informacji praktycznych, przydatnych zwłaszcza spacerowiczom, np. gdzie smacznie i niedrogo zjeść. A poza tym kalendarium, indeksy i tropy magiczne a wśród nich: astrolodzy, alchemicy, kabaliści, wróżbici, mędrcy i szaleńcy.

„Spacerownik” Marka Pernala to pyszna lektura! Kopalnia świetnie podanych informacji. Książka napisana z ogromną erudycją i swadą, pełna anegdot i odniesień do literatury, zwłaszcza Pragi magicznej włoskiego bohemisty Angela Marii Ripellino – biblii wszystkich miłośników tego miasta.

fragment ze Wstępu Andrzeja S. Jagodzińskiego  

źródło opisu: od wydawcy
źródło okładki: od wydawcy
show less
Format: papier
ISBN: 9788326812569
Publisher: Agora SA
Pages no: 480
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Marek Pernal
On shelves
Share this Book
Need help?