logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pułapka Becketta - Marek Kędzierski, Krzysztof Myszkowski
Pułapka Becketta
by: (author) (author)
W 20 tomie serii Biblioteka „Kwartalnika Artystycznego” pt. Pułapka Becketta opublikowane zostaną rozmowy Marka Kędzierskiego i Krzysztofa Myszkowskiego o irlandzkim pisarzu, prowadzone od 2006 do 2019 roku. „Ten dialog od samego początku miał poruszać się według prawideł logiki nastroju i... show more
W 20 tomie serii Biblioteka „Kwartalnika Artystycznego” pt. Pułapka Becketta opublikowane zostaną rozmowy Marka Kędzierskiego i Krzysztofa Myszkowskiego o irlandzkim pisarzu, prowadzone od 2006 do 2019 roku.

„Ten dialog od samego początku miał poruszać się według prawideł logiki nastroju i kaprysu rozmówców. Z założeniem i zastrzeżeniem, że wynikają z imperatywu poszukiwania. Miały to być rozmowy bez planu szczegółowego, ale niekoniecznie bez ładu i składu. Przeskakiwaliśmy z tematu na temat – nie tracąc wszakże z oczu naczelnego tematu – z nadzieją, że może się to okazać bardziej odkrywcze niż przewidywalne formuły jednego egzegety. Że na styku osnowy i wątku, w pęknięciach między płytami tektonicznymi, pod nawarstwieniami zasklepiałych stwierdzeń i potwierdzeń, w tym dwugłosie może nagle zaświtać, między wierszami lub nie, jakaś mała prawda, która nie objawiłaby się w uczonym wywodzie”. (ze słowa wstępnego)

Książka dostępna z najnowszym, 107 numerem „Kwartalnika Artystycznego”.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788365533890
Publisher: Kujawsko-Pomorskie Centum Kultury w Bydgoszczy
Pages no: 271
Edition language: Polski
Category:
Essays
Bookstores:
Books by Marek Kędzierski
Books by Krzysztof Myszkowski
On shelves
Share this Book
Need help?