logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pulpecja - Małgorzata Musierowicz
Pulpecja
3.73 65
Patrycja Borejko jest zwyczajną nastolatką, która oprócz rozterek sercowych przeżywa stres związany ze zbliżającą się maturą. Przyjaciółka i rodzina również nie przysparzają jej wielu powodów do radości. Czy Patrycja zda maturę? Czy wreszcie znajdzie szczęście w miłości? I kto okaże się jej... show more
Patrycja Borejko jest zwyczajną nastolatką, która oprócz rozterek sercowych przeżywa stres związany ze zbliżającą się maturą. Przyjaciółka i rodzina również nie przysparzają jej wielu powodów do radości. Czy Patrycja zda maturę? Czy wreszcie znajdzie szczęście w miłości? I kto okaże się jej wybrankiem? Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu tej wspaniałej książki.
"Pulpecja" jest znakomitą powieścią również dlatego, że czytelnik łatwo utożsamia się z tytułową bohaterką. Dzięki temu razem z nią, jak z najlepszą przyjaciółką, pokonuje rozmaite przeszkody i trudności. Książka ta jest niezwykle barwna i warta poświęcenia jej uwagi również ze względu na nietypową rodzinę Pulpecji, mianowicie jej trzy wyjątkowe siostry, ojca filologa klasycznego, miłą i serdeczną mamę oraz niesforne siostrzenice płatające wszystkim figle (szczególnie młodsza, Laura).
Jestem pewna, że "Pulpecja" na każdym wywrze ogromne wrażenie i zachęci do przeczytania pozostałych, równie ciekawych, tomów "Jeżycjady".


"Pulpecja" otrzymała wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych Książka Jesieni ’93.
Małgorzata Musierowicz - znakomita autorka wielu powieści, które uczą, bawią i wychowują. Seria jej książek "Jeżycjada" zjednała sobie już wiele serc młodych czytelników. Mnie jednak najbardziej zainspirowała "Pulpecja". Polecam ją wszystkim, nie tylko miłośnikom książek, ponieważ jestem pewna, iż każdy doświadczy z nią wiele pozytywnych emocji.  

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-39-Pulpecja
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8387463353
Publisher: Akapit-Press
Pages no: 180
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
lacerta
lacerta rated it
5.0 Pulpecja
Uwielbiam Patrycję. Jej optymizm, ironia, i lekko zadziorny sposób bycia. Nie wiem czemu, ale w książce czuję wiosnę i to od samego początku, coś wspaniałego. I po raz kolejny przekonuję się, że książki Małgorzaty Musierowicz pokazują, że nie wszyscy są idealni i nie zawsze wszystko ludziom wychodzi...
Other editions (2)
Books by Małgorzata Musierowicz
On shelves
Share this Book
Need help?