logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą - Wojciech Mann
RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą
by: (author)
4.20 25
Wojciech Mann po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą.Jakimi metodami Wojciech Mann odmładzał zajechane winyle?W jaki sposób grupie nastoletnich zapaleńców udało się ściągnąć do szarego PRL-u samych Rolling... show more
Wojciech Mann po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą.Jakimi metodami Wojciech Mann odmładzał zajechane winyle?W jaki sposób grupie nastoletnich zapaleńców udało się ściągnąć do szarego PRL-u samych Rolling Stonesów?Gdzie w Warszawie można było dostać coke?I jakie to uczucie zaśpiewać przed wielotysięczną widownią ze Stevie Wonderem? Zwłaszcza jeśli największym sukcesem wokalnym w karierze Wojciecha Manna było wcześniej wykonanie pieśni Zielony mosteczek na lekcji śpiewu.Z tej pełnej ciepłego humoru i nostalgii książki poznamy barwne opowieści o tym, co działo się za sceną wielkich festiwali i słynnych koncertów, dowiemy się, jak przebiegały wizyty w Polsce gwiazd rocka i gigantów światowego jazzu oraz jak wyglądały początki radiowej Trójki. Wojciech Mann przenosi nas w niezwykłe, pionierskie dla rock and rolla czasy - kiedy słuchało się Radia Luxembourg, grupa The Animals bawiła się na warszawskich prywatkach a sprzęt podczas koncertów podłączano do prądu za pomocą zapałek.
show less
Format: papier
ISBN: 9788324014590
Publisher: Znak
Pages no: 205
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
lipiecp
lipiecp rated it
5.0 RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą
jak to przy dobrej "autobiografii" chciałoby się jeszcze. Książka godna polecenia. Napisana z rewelacyjnym Mannowskim poczuciem humoru.
Other editions (3)
Books by Wojciech Mann
On shelves
Share this Book
Need help?