logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Słownik terminologiczny sztuk pięknych - praca zbiorowa
Słownik terminologiczny sztuk pięknych
by: (author)
4.50 10
Słownik jest jedynym dostępnym na polskim rynku wydawniczym tak obszernym opracowaniem na ten temat. Zawiera 4000 haseł z zakresu architektury, urbanistyki, malarstwa, rzeźby, grafiki i rysunku, rzemiosła artystycznego. Tematyka książki znacznie wykracza poza tradycyjne pojęcie sztuk pięknych i... show more
Słownik jest jedynym dostępnym na polskim rynku wydawniczym tak obszernym opracowaniem na ten temat. Zawiera 4000 haseł z zakresu architektury, urbanistyki, malarstwa, rzeźby, grafiki i rysunku, rzemiosła artystycznego. Tematyka książki znacznie wykracza poza tradycyjne pojęcie sztuk pięknych i obejmuje również zagadnienia z teorii sztuki, ikonografii, muzeologii, konserwacji, kolekcjonerstwa, sztuki ogrodowej i sztuki ludowej. Uzupełnieniem są hasła z dziedzin nauk pomocniczych historii sztuki, np. heraldyka, a także z dziedzin pozornie dalekich, lecz nieodzownych do zrozumienia wielu problemów artystycznych jak: mineralogia, metale, książka i druk, uzbrojenie, instrumenty muzyczne, pojazdy itd.
O wartości książki stanowi także bogaty materiał ilustracyjny (820 ilustracji czarno-białych i 220 barwnych), Słownik adresowany jest do bardzo szerokiego kręgu odbiorców, zarówno do wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się sztuką jak i do miłośników, kolekcjonerów i hobbystów.  
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788301123650 (8301123656)
Publisher: Wydawnictwo naukowe PWN
Pages no: 477
Edition language: Polski
Category:
Reference, Art
Bookstores:
Books by praca zbiorowa
On shelves
Share this Book
Need help?