logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Snajperzy drugiej wojny światowej - praca zbiorowa
Snajperzy drugiej wojny światowej
by: (author)
3.50 10
Czczeni przez niektórych jako doskonali wojownicy, potępiani przez innych jako bezwzględni zabójcy - snajperzy bojowi to więcej niż strzelcy. To zdyscyplinowani, opanowani profesjonaliści, wyszkoleni w strzelaniu do celu, prowadzeniu zwiadu i maskowaniu się. Biografie, napisane przez czołowych... show more
Czczeni przez niektórych jako doskonali wojownicy, potępiani przez innych jako bezwzględni zabójcy - snajperzy bojowi to więcej niż strzelcy. To zdyscyplinowani, opanowani profesjonaliści, wyszkoleni w strzelaniu do celu, prowadzeniu zwiadu i maskowaniu się. Biografie, napisane przez czołowych historyków wojskowości, przedstawiają kariery najważniejszych snajperów wojennych. Każda z historii została szczegółowo opisana i zilustrowana bogatym materiałem fotograficznym. Wiele relacji, zapisków oraz zdjęć publikowanych jest po raz pierwszy.

Podczas lektury czytelnik niemal odczuje przenikliwy ziąb, w jakim często walczyli snajperzy frontu wschodniego, Zajcew i Allerberger, a także cuchnącą, parną dżunglę, w której japońscy snajperzy ginęli w koronach drzew. Lepiej zrozumie osobistą zemstę, którą kierowała się Ludmiła Pawliczenko, i sposób, w jaki Simo Häyhä wykorzystał swoje umiejętności myśliwego i narciarza, aby stać snajperem o największej liczbie trafień we wszystkich wojnach w historii. Książka to nie tylko doskonałe źródło wiedzy na temat snajperów i technik snajperskich stosowanych podczas drugiej wojny światowej - każdą z historii czyta się jak znakomitą powieść.  

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/
źródło okładki: http://www.rm.com.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788377730461
Publisher: RM
Pages no: 214
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rick's Cafe
Rick's Cafe rated it
Książka ciekawa, ale dość nierówna. Jest kilka naprawdę dobrych tekstów na 8, lecz pojawiają sie równieź średniaki w granicach 5/6. Jednak jako całokształt wciąż dobra.
Books by praca zbiorowa
On shelves
Share this Book
Need help?