logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Stulecie - Herbjørg Wassmo, Ewa M. Bilińska
Stulecie
by: (author) (translator)
3.33 15
Głównymi bohaterkami "Stulecia" są Sara Susanne, Elida i Hjørdis, czyli prababka, babka i matka Herbjørg Wassmo. To opowieść o ich życiu, o mężczyznach, których pragnęły mieć albo którzy tylko przypadli im w udziale, o dzieciach, które urodziły. Jest to również historia małej dziewczynki, która... show more
Głównymi bohaterkami "Stulecia" są Sara Susanne, Elida i Hjørdis, czyli prababka, babka i matka Herbjørg Wassmo. To opowieść o ich życiu, o mężczyznach, których pragnęły mieć albo którzy tylko przypadli im w udziale, o dzieciach, które urodziły.

Jest to również historia małej dziewczynki, która ucieka do stodoły, żeby tam ukryć się przed Nim. Nosi ze sobą żółty ołówek, który ostrzy za pomocą kozika. Używa go do pisania. Ta dziewczynka urodziła się w roku 1942, dokładnie sto lat po swojej prababce, silnej Sarze Susanne, która pozowała pastorowi do portretu anioła. Portret ten stanowił element ołtarza, który do dziś znajduje się w katedrze na Lofotach. "Stulecie" jest opowieścią o Sarze Susanne, Elidzie, Hjørdis i Herbjørg, o ich znoju, wolności i tęsknocie za innym życiem.  

źródło opisu: Wydawnictwo Smak Słowa, 2014
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: paperback
ISBN: 9788362122653
Publisher: Smak Słowa
Pages no: 500
Edition language: Polski
Category:
Contemporary
Bookstores:
Books by Herbjørg Wassmo
Books by Ewa M. Bilińska
On shelves
Share this Book
Need help?