logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Święto rodzinne - Lars Gustafsson
Święto rodzinne
by: (author)
"Święto rodzinne" to kolejna - po wydanej w 1977 r. "Wełnie" - część cyklu powieściowego, w którym Lars Gustafsson (ur. 1936), na przykładzie losów coraz to innego bohatera, ukazuje sytuację duchową swojego pokolenia w szwedzkiej teraźniejszości. Bohaterem "Święta rodzinnego" jest Lars Troang,... show more
"Święto rodzinne" to kolejna - po wydanej w 1977 r. "Wełnie" - część cyklu powieściowego, w którym Lars Gustafsson (ur. 1936), na przykładzie losów coraz to innego bohatera, ukazuje sytuację duchową swojego pokolenia w szwedzkiej teraźniejszości.

Bohaterem "Święta rodzinnego" jest Lars Troang, urzędnik ministerialny średniego szczebla; z nie znanych sobie przyczyn zostaje mianowany dyrektorem generalnym tajnego urzędu ochrony środowiska. Nowe stanowisko stawia go wobec problemów, które przerastają jego możliwości. Troang, ekonomista z wykształcenia, nie zna się na fizyce, medycynie, psychologii, i to utrudnia mu podejmowanie decyzji. Odkrycie skutków dokonywanych poza jego plecami prób z bronią bakteriologiczną stanowi punkt zwrotny w życiu bohatera.  

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1981
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8307004497
Publisher: Czytelnik
Pages no: 306
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Lars Gustafsson
Share this Book
Need help?