logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Sztuka wojny - Dariusz Bakalarz, Sun Pin, Sun Tzu
Sztuka wojny
by: (author) (author) (author)
3.75 10
Chińskie traktaty zawierające zasady taktyki i strategii skuteczne nie tylko w wojsku, ale również w interesach i życiu osobistym. Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem znane w odległej epoce i zupełnie innej cywilizacji z powodzeniem znajdują zastosowanie również... show more
Chińskie traktaty zawierające zasady taktyki i strategii skuteczne nie tylko w wojsku, ale również w interesach i życiu osobistym. Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem znane w odległej epoce i zupełnie innej cywilizacji z powodzeniem znajdują zastosowanie również dzisiaj. Sztuka wojny Sun Tzu i Metody wojskowe Sun Pina przedstawiają zbiór zaleceń i rad dla każdego, kto dowodzi ludźmi, stawia czoła wyzwaniom i walczy o pozycję dla siebie i swoich podwładnych.zawarta w tej książce wiedza nie wymaga naukowego przygotowania i jest przystępna dla każdego czytelnika. Słowa chińskich mędrców opatrzone zostały komentarzami zawierającymi wyjaśnienia trudniejszych fragmentów, opisami kontekstu sytuacyjnego i propozycjami zastosowania ich interpretacji w sytuacjach życia codziennego.O skuteczności ponadczasowych chińskich nauk wiedzą azjatyccy politycy, biznesmeni i wojskowi od dwu i pół tysiąca lat. W XX wieku, po przegranej wojnie w Wietnamie, przekonały się o niej również Stany zjednoczone, gdzie od kilkudziesięciu lat wykłada się wiedzę Sun Tzu i Sun Pina na uczelniach wojskowych.Opanowanie skutecznych strategii przydaje się nie tylko na wojnie, ale również na co dzień. Nauki Sun Tzu nadają się do zastosowania w negocjacjach, windykacjach, marketingu, reklamie, sporcie, walce z konkurencją, zarządzaniu ludźmi i obronie własnych interesów.Te traktaty uczą zwyciężać.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788324615865
Publisher: Wydawnictwo Helion
Pages no: 320
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Veritatem Facientes In Caritate
Veritatem Facientes In Caritate rated it
2.0 The Complete Art Of War: Sun Tzu/sun Pin
This is really two books in one: Sun Tzu's and Sun Pin's. I only read Sun Tzu. Does that count as finishing the book? I don't know, but I'm going to count it anyways.
Books by Sun Tzu
Books by Sun Pin
Books by Dariusz Bakalarz
On shelves
Share this Book
Need help?