logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Terrorysta - John Updike
Terrorysta
by: (author)
3.50 10
Terrorysta, najnowsza powieść Johna Updike’a, jest jego rozliczeniem z Ameryką po 11 września 2001 roku. Podejmuje w niej niezwykłą próbę wniknięcia w umysł potencjalnego terrorysty i zrozumienia jego racji i motywów. Szuka odpowiedzi na pytanie, jak to się dzieje, że młody człowiek skłonny jest... show more
Terrorysta, najnowsza powieść Johna Updike’a, jest jego rozliczeniem z Ameryką po 11 września 2001 roku. Podejmuje w niej niezwykłą próbę wniknięcia w umysł potencjalnego terrorysty i zrozumienia jego racji i motywów. Szuka odpowiedzi na pytanie, jak to się dzieje, że młody człowiek skłonny jest oddać własne życie i pociągnąć za sobą ku śmierci setki niewinnych osób.

Jest to pierwsza w dorobku autora książka tak bliska thrillerowi, choć znajdujemy tu charakterystyczny dla niego styl. Jak zawsze jest znakomitym obserwatorem zwykłego codziennego życia, Ameryki odmitologizowanej, misternie wplata w akcję powieści przelotne myśli, refleksje i spostrzeżenia o kondycji współczesnego czlowieka.
Ta powieść już została zaliczona do najważniejszych dzieł literackich ostatnich lat.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788373019416
Publisher: Rebis
Pages no: 312
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Czytane
Czytane rated it
3.5 Terrorysta
Bardzo dobra książka, choć mam wrażenie, że zbyt szybko się zakończyła... Daje jednak pole wyobraźni do tego, by na dłużej zastanowić się nad ostatnim zdaniem... Polecam.
Other editions (1)
Books by John Updike
On shelves
Share this Book
Need help?