@EpidermaS: strony serii jak najbardziej się pojawią w serwisie, a pomysł z progresem w serii bardzo nam się podoba i został włączony do naszego planu rozwoju. Dziękujemy :-)
@Skryba Kojota: Jesteśmy wdzięczni za każdą uwagę, nawet tę najkrytyczniejszą. Rozumiemy, że częściowo nie spełniliśmy twoich oczekiwań, jednak nasz zapał jest niezmiennie wielki, a głowa pełna pomysłów, które pchają nas do przodu i pokazują pola, gdzie nasze działania powinny być rozwinięte i poprawione.
Projekt BookLikes od samego początku był globalny i wielojęzyczny, w żadnym wypadku nie dyskryminujemy czytelników i uczestników BookLikes, czy to polskich czytelnikach czy recenzentów z innych stref geograficznych, a wspomnienie o dyskryminacji wydaje się tu być nadużyciem. Dziś uczestnicy BookLikes i czytelnicy blogów to osoby ze wszystkich kontynentów i język angielski to język, który pozwala nam na dotarcie do szerokiego grona odbiorców z rożnych zakątków świata. Obecnie blog firmowy jest w języku angielskim, ale nie wykluczamy dodania innych wersji językowych. Jednak pilnujemy i bardzo nam na tym zależy, aby sam serwis, jak i informacje o nowościach były dostępne i wysyłane do uczestników w językach ich wersji serwisu: angielskiej, polskiej i niemieckiej.
Co do aplikacji, to jest ona w planach, nasz CEO szerzej o tym pisał na swoim blogu:
http://dawidpiaskowski.com/post/1051249/booklikes-future-and-the-mobile-app. Zależy nam przede wszystkim na jakości i funkcjonalności wszystkich naszych produktów i usług oraz na zadowoleniu naszych użytkowników. Nie chcemy zatem prezentować czegoś niepełnego i nie w pełni funkcjonalnego, jak również nie chcemy rezygnować z rozwoju serwisu i coczwartkowych nowości, bo mamy jeszcze nie jedną naprawdę ciekawą rzecz do pokazania na BookLikes. Rozumiemy jednak, jak ważny jest dostęp do BL na urządzeniach mobilnych (zwłaszcza w dzisiejszych mobilnych czasach), stąd plan zaprezentowania responsywnego designu przed planowaną aplikacją.
Jeżeli chodzi o raporty i poprawę katalogu, to możemy cię zapewnić, że każdy raport jest dostarczany zarówno do nas, jak i do bibliotekarzy na BookLikes, wszystkie raporty są skrzętnie sprawdzane, poprawiane, książki uzupełniane, a dane autorów uaktualniane. Katalog na BookLikes to nie byle co, to ogromna wielojęzyczna baza danych z aktywnymi połączeniami kilku wersji językowych. Wszelkie prace są prowadzone z ogromną uwagą i stąd bywają także czasochłonne, bo każda zmiana ma bezpośredni wpływ na to, co jest prezentowane na półkach i blogach naszych użytkowników. Jesteśmy również pod ogromnym wrażeniem zaangażowania czytelników BookLikes, którzy tak aktywnie i chętnie pomagają nam we wszelkich pracach, proponują świetne rozwiązania i pomysły do zrealizowania. To naprawdę niezwykłe i daje nam porządnego pozytywnego kopa do dalszego działania i rozwoju.
Kategorie książek, czyli tagi tematyczne to rozwiązanie, na które obecnie się zdecydowaliśmy, gdyż pozwala na szersze pole manewry przy specyfikacji książki, zwłaszcza tematyczne oraz łączenie gatunków, które obecnie jest coraz bardziej widoczne. Wiemy, że to podejście nie jest popularne w Polsce, gdzie kategorie książek są rozumiane raczej w sztywnych ramach, jednak nasze kategorie to nie gatunki, a tematyczne kategorie często pomagają czytelnikom w zorientowaniu się czy dana książka jest dla nich czy nie. Jeżeli ktoś nie chce dodawać wielu kategorii, może się ograniczyć do tych najogólniejszych, np samej Fantasy. Obecnie pracujemy również nad ich bardziej komfortowym prezentowaniem i wyświetlaniem, zarówno kategorii, jak i danych książkowych.
Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy twoje wątpliwości. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.
Pozdrawiamy ciepło i słonecznie życząc wszystkiego wspaniałego w światowym dniu książki! :)