logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Trzynasta noc - Alan Gordon
Trzynasta noc
by: (author)
4.25 10
Pierwszy tom z cyklu "Gildia błaznów" Feste, drugoplanowy bohater w Wieczorze Trzech Króli Williama Szekspira, wprowadza nas w świat błaznów, bardów i kuglarzy. Tworzą oni organizację, która zza kulis pociąga za sznurki polityki w średniowiecznej Europie. W mistrzowsko pomyślanym świecie,... show more
Pierwszy tom z cyklu "Gildia błaznów"

Feste, drugoplanowy bohater w Wieczorze Trzech Króli Williama Szekspira, wprowadza nas w świat błaznów, bardów i kuglarzy. Tworzą oni organizację, która zza kulis pociąga za sznurki polityki w średniowiecznej Europie.

W mistrzowsko pomyślanym świecie, którym rządzą makiaweliczne intrygi, błazen Feste ma do rozwiązania frapującą zagadkę kryminalną.

Jeśli fascynują Cię średniowieczne tajemnice, teorie spiskowe i masz poczucie humoru - wpadłeś w sidła Gildii błaznów.

"Kontynuacja opowieści Szekspira to wyzwanie, które zamroziłoby atrament w kałamarzach większości pisarzy, ale Alan Gordon podołał zadaniu z godną pochwały odwagą i zadziwiającą swobodą. To niezwykle zabawna historia przedstawiona przez urodzonego gawędziarza, pełna urokliwego szaleństwa i humoru".

Michael Kurland

"Pomysłowość, z jaką Gordon stworzył zawiłe reguły Gildii błaznów, jest zachwycająca,
a dialogi są perfekcyjne".

"Publishers Weekly"

Alan Gordon jest prawnikiem pracującym dla Legal Aid Society. Napisał kilka powieści ujętych w cykl "Gildia błaznów" ( w tej chwili cykl liczy 6 książek) i wiele opowiadań, które ukazały się m.in. w "Alfred Hitchcock's Mystery Magazine", "Ellery Queen's Mystery Magazine" oraz "Isaac Asimov's Science Fiction Magazine".
show less
Format: papier
ISBN: 9788375102079
Publisher: Rebis
Pages no: 314
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (2)
Books by Alan Gordon
On shelves
Share this Book
Need help?