logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
"Tylko krótko proszę". Rozmowa z Karelem Hvížd’alą, zapiski, dokumenty - Václav Havel, Karel Hvížd’ala
"Tylko krótko proszę". Rozmowa z Karelem Hvížd’alą, zapiski, dokumenty
by: (author) (author)
To pierwsza od piętnastu lat książka Václava Havla. Dzieli się on w niej z czytelnikami wspomnieniami z czasów, gdy był głową państwa. Havel z humorem pokazuje codzienność na Hradczanach, swoje kłótnie z premierem, a także heroiczną walkę z ciągle psującą się drukarką. Obok anegdot czytelnik... show more
To pierwsza od piętnastu lat książka Václava Havla. Dzieli się on w niej z czytelnikami wspomnieniami z czasów, gdy był głową państwa. Havel z humorem pokazuje codzienność na Hradczanach, swoje kłótnie z premierem, a także heroiczną walkę z ciągle psującą się drukarką. Obok anegdot czytelnik znajdzie w tej książce uwagi na temat współczesnego świata: od opisu narodzin młodej demokracji po wyjaśnienie, czemu operacja USA w Iraku musiała zakończyć się fiaskiem. Polskich czytelników na pewno szczególnie zainteresują fragmenty o Aleksandrze Kwaśniewskim i wspomnienie o Janie Pawle II.

To również opowieść o prywatnym życiu wybitnego polityka – Havel opisuje tragedię śmiertelnej choroby pierwszej żony i opowiada o początkach drugiej miłości i małżeństwa.

"Tylko krótko, proszę" stanowi po części kontynuację wywiadu z Karelem Hvížďalą zapoczątkowanego w książce "Zaoczne przesłuchanie" oraz kolaż wypisów z osobistego pamiętnika oraz najrozmaitszych notatek i zapisków do najbliższych współpracowników.
show less
Format: papier
ISBN: 8324008575
Publisher: Znak
Pages no: 393
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Václav Havel
Books by Karel Hvížd’ala
On shelves
Share this Book
Need help?