logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
W ciemność - Cormac McCarthy
W ciemność
by: (author)
3.94 40
Południe Stanów Zjednoczonych, początek XX wieku. Straszna, okrutna baśń o dziecku porzuconym w lesie. O grzechu, kazirodztwie, tragicznej nieuchronności losu. Druga chronologicznie powieść w dorobku Cormaca McCarthy’ego (1968). Jej filmowa adaptacja weszła na ekrany kin w USA w 2009 (reż.... show more
Południe Stanów Zjednoczonych, początek XX wieku. Straszna, okrutna baśń o dziecku porzuconym w lesie. O grzechu, kazirodztwie, tragicznej nieuchronności losu.
Druga chronologicznie powieść w dorobku Cormaca McCarthy’ego (1968). Jej filmowa adaptacja weszła na ekrany kin w USA w 2009 (reż. Stephen Imwalle).

"Ta powieść nawiązuje do tradycji literatury egzystencjalistycznej w szerokim sensie tego pojęcia – od Księgi Koheleta przez Króla Leara, aż do Obcego Alberta Camusa. Mamy tu świat pozbawiony Boga, celu i przyczynowości; świat, w którym ludzie są pół-analfabetami i istotami na półzwierzęcymi. Tę ponurą rzeczywistość autor konstruuje, nanizując na siebie motywy ciemności, ślepoty, bezimienności, choroby oraz przemocy. Przewijają się one przez całą narrację. To piekło, Hades, ziemia jałowa Eliota. Pełno tu aluzji do greckiej mitologii i chrześcijańskich wierzeń. Mimo wyrazistej warstwy realistycznej, jest to świat przynależny bezgranicznej krainie wyobraźni". (Dan Geddes, „The Satirist")  

źródło opisu: Opis wydawcy
show less
Format: papier
ISBN: 9788374696432
Publisher: Wydawnictwo Literackie
Pages no: 270
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rewolwerowiec
Rewolwerowiec rated it
5.0 W ciemność
Po raz kolejny niesamowita historia.I ostre zakończenie.Dodatkowy plus za okładkę,warto się jej dobrze przyjrzeć.Książka która zostaje w pamięci...
Other editions (1)
Books by Cormac McCarthy
On shelves
Share this Book
Need help?