logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wampir z Zagłębia - Przemysław Semczuk
Wampir z Zagłębia
by: (author)
4.00 10
Tylko dla czytelników o mocnych nerwach! Najsłynniejszy seryjny morderca kobiet czy ofiara systemu? To było najtrudniejsze śledztwo w historii polskich organów ścigania. Wampir z Zagłębia przez siedem lat terroryzował społeczeństwo. W polowaniu na mordercę kobiet brało udział trzy tysiące... show more

Tylko dla czytelników o mocnych nerwach!

Najsłynniejszy seryjny morderca kobiet czy ofiara systemu?

To było najtrudniejsze śledztwo w historii polskich organów ścigania. Wampir z Zagłębia przez siedem lat terroryzował społeczeństwo. W polowaniu na mordercę kobiet brało udział trzy tysiące funkcjonariuszy, podejrzanych było 23 tysiące mężczyzn. Gdy za głowę wampira wyznaczono nagrodę miliona złotych, służby zalała fala donosów na krewnych, sąsiadów czy kolegów z pracy.

Proces Zdzisława Marchwickiego, domniemanego wampira, człowieka o dwóch twarzach, elektryzował całą Polskę. W lipcu 1975 roku skazano go na śmierć. Szybko pojawiły się jednak pogłoski, że powieszono nie tego człowieka.
Czy Wampira z Zagłębia dosięgła ręka sprawiedliwości? Komu zależało, by skazać Marchwickiego? Jaką rolę w całej układance odegrał Edward Gierek, którego bratanica była ofiarą mordercy?

Przemysław Semczuk, autor Czarnej wołgi. Kryminalnej historii PRL, dociera do ostatnich świadków tej sprawy, odkrywa nieznane dokumenty IPN i wyjaśnia jedną z największych tajemnic w dziejach polskiej kryminalistyki.
show less
Format: ebook
ISBN: 9788324041107
Publisher: Znak
Pages no: 309
Edition language: Polski
Category:
Non Fiction, Crime
Bookstores:
Community Reviews
SargentoGarcia
SargentoGarcia rated it
Ciekawie przedstawiony proces Zdzisława Marchwickiego domniemanego polskiego seryjnego mordercy, skazanego w latach 70-tych na karę śmierci za zabójstwa 14 kobiet i usiłowanie zabójstwa kolejnych 6. Autor przedstawia zarówno życie "wampira" jak również kulisy procesu, wątpliwą bezstronność składu or...
Books by Przemysław Semczuk
On shelves
Share this Book
Need help?