logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wędrówka do źródeł - Wiesław Juszczak
Wędrówka do źródeł
by: (author)
Na niniejszy tom złożyły się szkice powstałe mniej więcej w ciągu ostatniego półwiecza: najwcześniejszy z nich pochodzi z 1963 roku, najpóźniejszy z przełomu lat 2005–2006. Teksty zawarte w tej swoistej antologii można podzielić na trzy części. Pierwsza zawiera między innymi studium o „wyobraźni... show more
Na niniejszy tom złożyły się szkice powstałe mniej więcej w ciągu ostatniego półwiecza: najwcześniejszy z nich pochodzi z 1963 roku, najpóźniejszy z przełomu lat 2005–2006.

Teksty zawarte w tej swoistej antologii można podzielić na trzy części. Pierwsza zawiera między innymi studium o „wyobraźni historycznej” i koncepcji procesu historycznego u Blake’a.

Część druga jest poświęcona sztuce paleolitu i starożytności, a na ostatnią składają się interpretacje różnych form sztuki – od grafik Piranesiego po film Godziny Daldry’ego. Tematyka zawartych w tym tomie tekstów zaciera granice między krytyką, historią i teorią sztuki, pozwalając spojrzeć na sztuki wizualne z nowej, szerokiej perspektywy.  
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788374538107
Publisher: słowo/obraz terytoria
Pages no: 616
Edition language: Polski
Category:
Essays, Art
Bookstores:
Books by Wiesław Juszczak
On shelves
Share this Book
Need help?