logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wiersze wybrane - Adam Zagajewski
Wiersze wybrane
by: (author)
Najobszerniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze Poety jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. Wiersze wybrane pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego - od wczesnych pełnych sprzeciwu wierszy z czasów... show more
Najobszerniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze Poety jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. Wiersze wybrane pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego - od wczesnych pełnych sprzeciwu wierszy z czasów Nowej Fali po refleksyjne i kunsztowne utwory z lat późniejszych. Książka zawiera wybrane przez Autora wiersze z tomów: Komunikat, Sklepy mięsne, List, Oda do wielości, Jechać do Lwowa, Płótno, Ziemia ognista, Pragnienie, Powrót, Anteny oraz Niewidzialna ręka, a także nowe utwory.

"Rzadko się zdarza, żeby muza poezji przemówiła tak klarownie i z takim impetem jak w przypadku Zagajewskiego. Rzadko można być świadkiem tak intensywnego dialogu między Euterpe i Klio..." (Josif Brodski)

"Zagajewski przypomina Yeatsa w mistrzostwie z jakim zestawia swoje utwory, tak że u obu poetów siła ich książek to coś więcej niż suma poszczególnych wierszy". (Jon Stallworthy, The Times Literary Supplement)  
show less
Format: paperback
ISBN: 9788361298175
Publisher: a5
Pages no: 344
Edition language: Polski
Category:
Poetry
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Adam Zagajewski
On shelves
Share this Book
Need help?