logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Willa "Triste" - Patrick Modiano
Willa "Triste"
by: (author)
3.00 10
Willa „Triste", jedna z najwcześniejszych książek Patricka Modiano.to powieść o poszukiwaniu straconego czasu. Jej bohater podąża śladami swej młodości, próbując od tworzyć i zrozumieć wydarzenia sprzed dwunastu lat. Raz jeszcze powraca we wspomnieniach do pew nego małego kurortu nad jeziorem, w... show more
Willa „Triste", jedna z najwcześniejszych książek Patricka Modiano.to powieść o poszukiwaniu straconego czasu. Jej bohater podąża śladami swej młodości, próbując od tworzyć i zrozumieć wydarzenia sprzed dwunastu lat. Raz jeszcze powraca we wspomnieniach do pew nego małego kurortu nad jeziorem, w Sabaudii, gdzie w latach sześć dziesiątych spędził jedno piękne, niezwykłe lato. Victor Chmara - prawdziwe nazwisko nieznane ma osiemnaście lat i ukrywa się w tym miasteczku, ponieważ żyje w ciągłym strachu. Przed czym? Spotyka tu różne sobliwe postaci, przydające scenerii owego lata atmosfery niezwykłości i pogłębiające uczucie zagrożenia, w jakim żyje. Przeżywa miłość. Wyjeżdża - nigdy się nie dowiedziawszy, kim naprawdę byli tajemniczy towarzysze jego letniej przygody. W 1994 roku na podstawie książki Willa „Triste"powstał film w reżyseriiPatricka Lecomte'a, zatytułowany Parfum d'Yvonne.  

źródło opisu: Iskry, 1997
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8320715571
Publisher: Iskry
Pages no: 152
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
MgochaM
MgochaM rated it
Modiano jak zwykle szeptem opowiada swoją nostalgicznie tajemniczą historię. Bywa, że ten szept czaruje, zwłaszcza w końcowych partiach książki, a szczególnie w rozdziale o willi Triste. Niestety, reszta książki nie hipnotyzuje jak inne przeczytane przeze mnie utwory Autora.
Other editions (1)
Books by Patrick Modiano
On shelves
Share this Book
Need help?