logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wstyd. Jak lepiej go rozumieć i nie pozwolić, żeby zatruwał nam życie - Anna Dodziuk
Wstyd. Jak lepiej go rozumieć i nie pozwolić, żeby zatruwał nam życie
by: (author)
3.00 10
Chyba wszyscy czegoś się wstydziliśmy albo wstydzimy; słów, które powiedzieliśmy, rzeczy, które zrobiliśmy, gestów, które wykonaliśmy. Czasami wstydzimy się, że czegoś nie zrobiliśmy: nie podeszliśmy do kogoś, na kim nam zależało, nie zareagowaliśmy na e-mail, na który warto było zareagować, nie... show more
Chyba wszyscy czegoś się wstydziliśmy albo wstydzimy; słów, które powiedzieliśmy, rzeczy, które zrobiliśmy, gestów, które wykonaliśmy. Czasami wstydzimy się, że czegoś nie zrobiliśmy: nie podeszliśmy do kogoś, na kim nam zależało, nie zareagowaliśmy na e-mail, na który warto było zareagować, nie pomogliśmy komuś, kto potrzebował naszej pomocy. Na ogół taki wstyd mobilizuje nas do lepszych zachowań, ważenia słów. Pamiętamy o nim i staramy się zrobić co w naszej mocy, żeby nie wrócił.
Bywa jednak. że wstyd dominuje w naszym życiu. Wtedy nie potrafimy normalnie funkcjonować , zamykamy się w sobie, stronimy od ludzi. Taki wstyd niszczy nie tylko nas, ale też tych, na których nam zależy.
Znakomita psychoterapeutka Anna Dodziuk wszechstronnie opisuje czym jest wstyd . Przystępnie pisze o jego dobrej i złej twarzy, wyjaśnia przyczyny powstawania, pokazuje wpływ na różne aspekty życia. Co jednak szczególnie istotne, daje szereg ćwiczeń, które pomogą uświadomić sobie istnienie wstydu w naszym życiu i zrozumieć go.
show less
Format: paperback
Pages no: 232
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Booka
Booka rated it
3.0 Wstyd. Jak lepiej go rozumieć i nie pozwolić, żeby zatruwał nam życie
W tej niedużych gabarytów książce Anna Dodziuk opisuje czym jest wstyd, jakie są jego źródła, jakie są sposoby zawstydzania. Wyróżnia wstyd konstruktywny i destrukcyjny. Podaje kilka zalet "dobrego" wstydu, który w odróżnieniu od wstydu destrukcyjnego, ma za zadanie uwrażliwiać człowieka na niektóre...
Books by Anna Dodziuk
On shelves
Share this Book
Need help?