logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zagadkowa koperta listonosza Artura - Gerard Moncomble
Zagadkowa koperta listonosza Artura
by: (author)
5.00 10
W ogromnej torbie listonosza Artura wśród wielu przesyłek i kart pocztowych jest jeden szczególny list. Tajemniczy. Zagadkowy. List zjawa! Kto go nadał? Do kogo? W jakim celu? Artur musi się dowiedzieć. Chce rozwiązać tę niezwykłą zagadkę. Francusko-polski duet Moncomble – Pawlak to w przypadku... show more
W ogromnej torbie listonosza Artura wśród wielu przesyłek i kart pocztowych jest jeden szczególny list. Tajemniczy. Zagadkowy. List zjawa! Kto go nadał? Do kogo? W jakim celu? Artur musi się dowiedzieć. Chce rozwiązać tę niezwykłą zagadkę.

Francusko-polski duet Moncomble – Pawlak to w przypadku literatury dla dzieci gwarancja najwyższej jakości. Paweł Pawlak, jeden z najbardziej „eksportowych” ilustratorów (łącznie zilustrował ponad 60 książek we Francji, Anglii, Korei i w Polsce), zachwyca kunsztem, dążeniem do doskonałości w najmniejszym detalu i zjawiskową wprost precyzją. A w przypadku tej książki to szczególnie ważne, bo „zrobiona” została w całości ręcznie, techniką przestrzennej wycinanki i kolażu, z wykorzystaniem autentycznych znaczków pocztowych, oryginalnych druków i pieczęci. Moncomble to z kolei jeden z najsłynniejszych francuskich autorów książek dla dzieci. Wydał ich ponad sto w najbardziej prestiżowych francuskich i belgijskich wydawnictwach. Ciepła i zabawna opowieść, którą snuje w tej książce, to tylko z pozoru rzecz o pracy listonosza. Po mistrzowsku pokazując prostą codzienność mieszkańców jednej ulicy, skłania do refleksji na temat otwartości wobec innych, przyjaźni oraz radości, jaka z nich płynie.  

źródło opisu: http://www.wformat.com/page.php?p=242
źródło okładki: http://www.wformat.com/page.php?p=242
show less
Format: papier
ISBN: 9788361488378
Publisher: wydawnictwo FORMAT
Pages no: 40
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
5.0 Zagadkowa koperta listonosza Artura
Może to trochę smutne, że świat w którym pisuje się listy/kartki a mają one duże znaczenie w życiu różnych ludzi przechodzi powoli do bajek, ale co by o tym nie myśleć książka po prostu cudna.
Books by Gerard Moncomble
On shelves
Share this Book
Need help?