logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zapisane w kamieniu - Robert Goddard
Zapisane w kamieniu
by: (author)
Po tragicznej śmierci żony Tony Sheridan odwiedza szwagierkę Lucy i jej męża Matta, swego starego przyjaciela, w ich nowym domu na wsi. Dom o nazwie Inne Drogi ma dziwny, okrągły kształt, otoczony jest fosą, i stanowi jedyne dzieło ekscentrycznego architekta z początku XX wieku. Sheridana dręczą... show more
Po tragicznej śmierci żony Tony Sheridan odwiedza szwagierkę Lucy i jej męża Matta, swego starego przyjaciela, w ich nowym domu na wsi. Dom o nazwie Inne Drogi ma dziwny, okrągły kształt, otoczony jest fosą, i stanowi jedyne dzieło ekscentrycznego architekta z początku XX wieku.

Sheridana dręczą nie tylko wspomnienia żony i rosnący pociąg do Lucy, lecz także plastyczne i niesamowite sny. Okazuje się, że morderstwo popełnione w Innych Drogach w roku 1939 wciąż złowrogo odbija się na życiu mieszkańców domu, podobnie jak późniejszy skandal towarzyszący bratu mordercy, fizykowi nuklearnemu, który uciekł do Związku Radzieckiego.

Lekceważąc tajemnicze ostrzeżenia o nadciągającej katastrofie, Tony i Lucy nawiązują płomienny romans. Kiedy jednak katastrofa następuje, przynosi skutki o wiele gorsze od zrujnowanego małżeństwa czy zdradzonej przyjaźni. Odkrywając prawdę o Innych Drogach, Sheridan zbyt późno uświadamia sobie, że jest tylko kolejną pozycją na liście ofiar domu - że wkrótce mogą się na niej znaleźć osoby mu najbliższe.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788373372306 (837337230X)
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 300
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Bettie's Books
Bettie's Books rated it
4.5 Set In Stone
bookshelves: tbr-busting-2012, winter-20112012, mystery-thriller, published-1999, devon, britain-england, fraudio, spies, portugal, eye-scorcher Read from February 19 to 20, 2012 ** spoiler alert ** Read by................... Michael KitchenAbr/Unabr................ UnabridgedGenre.................
Books by Robert Goddard
On shelves
Share this Book
Need help?