logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zapomniane światło - Jakub Deml
Zapomniane światło
by: (author)
Po raz pierwszy w Polsce książka tworzącego w pierwszej połowie dwudziestego stulecia na Morawach katolickiego księdza, poety i prozaika. Według niektórych jedno z najtragiczniejszych i najlepszych dzieł czeskiej literatury. W książce także esej Henryka Chalupecky'ego Jakub Deml (przeł. Andrzej... show more
Po raz pierwszy w Polsce książka tworzącego w pierwszej połowie dwudziestego stulecia na Morawach katolickiego księdza, poety i prozaika. Według niektórych jedno z najtragiczniejszych i najlepszych dzieł czeskiej literatury. W książce także esej Henryka Chalupecky'ego Jakub Deml (przeł. Andrzej S. Jagodziński).

"...Że zakochałem się po uszy w Jakubie Demlu, zrozumie każdy, kto przeczyta pierwszą stronę Zapomnianego światła. Czytelnik nie oderwie oczu wcześniej, zanim nie doczyta do końca; a potem straszliwie westchnie. Ale tysiąckrotnie straszliwiej westchnie ten, kto próbuje pisać prozę, westchnie ze zdrową zazdrością nad niepowtarzalnością Zapomnianego światła, w którym Deml na tak małej przestrzeni potrafi rozpętać wszystkie formy pisania, od anegdoty do monologu wewnętrznego, od naturalizmu do bławatkowo błękitnej liryki kultu maryjnego..."
Bohumil Hrabal  
show less
Format: papier
ISBN: 8387391239
Publisher: Wydawnictwo Czarne
Pages no: 205
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Jakub Deml
On shelves
Share this Book
Need help?