logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zatopione miasta - Paolo Bacigalupi
Zatopione miasta
by: (author)
Nowa powieść autora "Nakręcanej dziewczyny" i "Pompy numer sześć"! Paolo Bacigalupi znów udowadnia, że jest jednym z najlepszych młodych pisarzy fantastycznych! W zniszczonej przez kataklizmy Ameryce rządzą terror i przemoc. Dwójka młodych bohaterów Mahlia i Mouse ucieka z ogarnietych przez... show more
Nowa powieść autora "Nakręcanej dziewczyny" i "Pompy numer sześć"! Paolo Bacigalupi znów udowadnia, że jest jednym z najlepszych młodych pisarzy fantastycznych!

W zniszczonej przez kataklizmy Ameryce rządzą terror i przemoc. Dwójka młodych bohaterów Mahlia i Mouse ucieka z ogarnietych przez wojnę Zatopionych Miast do dżungli. Gdy już wydaje się, że w końcu są bezpieczni, odnajdują rannego Toola - genetycznie modyfikowanego pół-człowieka, pół-robota, którego ściga oddział żądnych zemsty żołnierzy. Mouse trafia do niewoli.

Osamotniona Mahlia musi podjąć decyzję - ratować przyjaciela, ryzykując życie, czy może kontynuować ucieczkę do miejsca, w którym wolność będzie możliwa?

"Zatopione miasta" to zachwycająca powieść o wojnie, przyjaźni, lojalności i o wyborach, jakie ludzkość musi podjąć, aby uniknąć katastrofy.

Cassandra Clare: "Bacigalupi kreuje wstrząsającą akcję, zniewalających bohaterów i futurystyczny świat tak prawidziwy, że wydaje się, iż możesz go dotknąć. To kunsztowna opowieść nie tylko dla miłośników dystopii, ale w ogóle dla każdego!"

Lev Grossman: "Zatopione miasta to brutalny i jednocześnie niezwykle malowniczy obraz przyszłości, w której skończyła się ropa, ale wojny nadal trwają"  

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/
źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/
show less
Format: papier
Publisher: Wydawnictwo Literackie
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (2)
Books by Paolo Bacigalupi
On shelves
Share this Book
Need help?