logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Zima Helikonii - Brian W. Aldiss
Zima Helikonii
by: (author)
2.38 20
Trzeci tom trylogii o planecie Helikonii. Powieść jest laureatką British Science Fiction Award, nominowana do Nebuli i Locusa. Pasjonująca trylogia Aldissa o świecie Helikonii, poruszającym się w systemie podwójnej gwiazdy, przez co Wielki Rok liczy na tej planecie liczy 1800 krótkich lat, a... show more
Trzeci tom trylogii o planecie Helikonii.

Powieść jest laureatką British Science Fiction Award, nominowana do Nebuli i Locusa.

Pasjonująca trylogia Aldissa o świecie Helikonii, poruszającym się w systemie podwójnej gwiazdy, przez co Wielki Rok liczy na tej planecie liczy 1800 krótkich lat, a każda pora roku trwa przez stulecia.

Jesień przyszła na Helikonię bardzo szybko. Planeta oddala się od gorącego Freyra. Coraz bardziej widoczne są oznaki nadchodzącej zimy – pory roku należącej do rasy ancipitów. Ludzie popadają w przygnębienie, mnożą się ruchy religijne. Są i tacy, którzy dążą do całkowitej eksterminacji fagorów, wszystko po to, żeby ludzie przetrwali Wielką Zimę.

Ale nieuchronności losu nie można się przeciwstawić. Ekologia planety sama włącza mechanizmy pozwalające rasie ludzkiej przetrwać – wirus helikoidalny, jesienią zwany tłustą śmiercią, zbiera krwawe żniwo. Kto przeżyje ten jest przygotowany na przyjście mrozów. Wirus zabija, ale i daje życie.

Zmiany widać także na krążącej na orbicie ziemskiej stacji „Avernus”.  
show less
Format: papier
ISBN: 9788389951975
Publisher: Solaris
Pages no: 372
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Science Fiction & Fantasy
Science Fiction & Fantasy rated it
1.5 Recenzja na zimno - kończmy to !!
Trzeci i ostatni tom opisujący świat Helikonii. Biorąc do ręki tom pierwszy dziwiłem się dlaczego są tylko trzy - brakuje jesieni. Biorąc tom trzeci byłem za to wdzięczny. Po pierwszą część sięgałem z ciekawością, po drugą z nadzieją a po trzecią z kołaczącym się w głowie cytatem z Potopu "Kończ waś...
Science Fiction & Fantasy
Science Fiction & Fantasy rated it
2.0 Zima Helikonii
Ciekawie opracowany świat, kilka fajnych pomysłów - szkoda tylko, że fabuła, bohaterowie ... to dla autora tylko nieznaczny dodatek - wiej nudą nieco.
Other editions (2)
Books by Brian W. Aldiss
On shelves
Share this Book
Need help?