logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Lato Helikonii - Brian W. Aldiss
Lato Helikonii
by: (author)
3.00 25
Pasjonująca trylogia Aldissa o świecie Helikonii, poruszającym sie w systemie podwójnej gwiazdy, przez co Wielki Rok liczy na tej planecie liczy 1800 krótkich lat, a każda pora roku trwa przez stulecia. Kiedy Helikonia zbliża się do wielkiego olbrzyma Freytra, cała planeta aż skwierczy od... show more
Pasjonująca trylogia Aldissa o świecie Helikonii, poruszającym sie w systemie podwójnej gwiazdy, przez co Wielki Rok liczy na tej planecie liczy 1800 krótkich lat, a każda pora roku trwa przez stulecia.

Kiedy Helikonia zbliża się do wielkiego olbrzyma Freytra, cała planeta aż skwierczy od upałów, a przyroda tryska energią, kiedy nadchodzi zima, czyli zbliżenie się do zimnego słońca Bataliksa - życie prawie zamiera, wszystko skuwa lód.

Zima to żywioł inteligentnej rasy ancipitów - fagorów, która żyła na Helikonii krążącej wokół Bataliksy, zanim ten system dostał się we władanie Freyra i na planecie zaszły daleko idące mutacje. Lato to czas ludzi, którzy opanowują całą planetę i próbuja zniszczyć fagory.

A na orbicie Helikonii od tysięcy lat porusza się olbrzymia stacja badawcza z Ziemi - "Avernus", na której również powoli zachodzą zmiany.

To wyjątkowa, monumentalna epopeja o planecie niosącej na pokładzie swój fracht bogatego życia i żeglującej po burzliwym bezkresie kosmosu.
Wojtek Sedeńko
show less
Format: papier
ISBN: 9788389951960
Publisher: Solaris
Pages no: 528
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Science Fiction & Fantasy
Science Fiction & Fantasy rated it
1.5 Recenzja na zimno Eksperyment toczy się dalej
W recenzji pierwszego tomu wyraziłem nadzieję, że w drugim coś się zmieni. Nie zmieniło. Wciąż obserwujemy całkiem ciekawy świat. Fabuła jednak jak była rozlana tak rozlaną pozostaje. Wydarzenia chaotycznie rozsypane niczym puzzle wciąż nie tworzą całości. Dokonujemy przeskoku czasowego by móc podzi...
Other editions (2)
Books by Brian W. Aldiss
On shelves
Share this Book
Need help?